اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان


بوکسیت


استحصال گالیم

بوکسیت منبع اصلی عنصر کمیاب گالیم است. طی فرآیند استحصال آلومینا از این ماده معدنی در فرآیند بایر، گالیم در مذاب سدیم هیدروکسید انباشته می شود. با استفاده از این مذاب، می توان به روش های مختلفی گالیم استخراج کرد که جدیدترین این روش ها استفاده از رزین تبادل یونی است.

روشن است که بازده و کیفیت استحصال گالیم در این روش به صورت مستقیم به میزان غنی بودن بوکسیت اولیه از گالیم وابسته است. به صورت معمول در یک نمونه با غلظت 50 بخش از یک میلیون بخش (ppm) حدود 15درصد گالیم موجود در سنگ قابل استخراج است. مقادیر غیرقابل استخراج در ترکیبات گل قرمز و آلومینیوم هیدروکسید باقی می ماند.

روان ساز در صنعت فولادسازی

این ماده معدنی به دلیل سختی پایین به عنوان یک روان ساز پالپ مناسب در فولادسازی به کار گرفته می شود و جایگزین مناسب و ارزان تری نسبت به فلورین است.

ماده ساینده

به وسیله «زینترینگ» بوکسیت می توان یک ماده ساینده مناسب برای فرآیندهای سند بلاست به دست آورد. این ماده با خرد و پودر کردن بوکسیت و آگلومره کردن آن در دمای بالا تولید می شود. این آگلومره ها برای کاهش ساییدگی در قطعات سند بلاست مورد استفاده قرار می گیرد.

ماده اولیه سیمان نسوز

سیمان نسوز از مخلوط کردن آهک با نسبت مساوی از بوکسیت به دست می آید. آلومینا و سیلیس تشکیل مولایت می دهند که این فاز سبب افزایش نقطه ذوب می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>