اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

معدن

معدنکاری روباز تکنیکی در زمینه استخراج مواد معدنی به شمار می رود؛ زمانی که کانی های معدنی در نزدیکی سطح زمین قرار گرفته و گسترش بسیاری دارند، در روش استخراج از این تکنیک استفاده می شودبزرگ ترین معادن روباز جهان در سراسر جهان پراکنده هستند. معدنکاری روباز تکنیکی در زمینه استخراج مواد معدنی است؛ زمانی که کانی های معدنی در نزدیکی سطح زمین قرار گرفته و گسترش بسیاری دارند، در روش استخراج از این تکنیک استفاده می کنند. در ادامه بزرگ ترین معادن روباز جهان معرفی می شود.

معدن میرنی در روسیه

معدن میرنی جزو یکی از بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود که در روسیه در میرنی در شرق سیبری واقع شده است که پیش از این معدن الماس بوده و هم اکنون غیرفعال است. این معدن بزرگ ترین معدن روباز الماس جهان و دومین گودال بزرگ حاصل از حفاری در جهان قلمداد می شود.این معدن در سیزدهم ژوئن سال 1955 طی عملیاتی توسط زمین شناسان اهل شوروی کشف شد که عمق آن حدود 525 متر و قطر آن حدود 1200 متر تخمین زده می شود. پرواز بر فراز این معدن برای هلیکوپترها ممنوع است. این امر به دلیل حوادث متعددی است که به دنبال جریان هوای رو به پایین در قسمت فوقانی معدن روی داده که منجر به سقوط هلیکوپترها شده است.عملیات استخراج این معدن، در سال میلادی با تأکید بر ادامه استخراج از بخش های زیرزمینی تا سال 2009 به پایان رسید.

معدن دره بینگام در آمریکا

معدن دره بینگام جزو یکی از بزرگ ترین معادن روباز جهان محسوب می شود. این معدن در جنوب غربی شهر سالت لیک سیتی در ایالت یوتا در آمریکا قرار گرفته است. این معدن به نام معدن مس «کنی کات» نیز شناخته می شود. نام بینگام به نام دو برادری که برای نخستین بار این ناحیه را کشف کردند، نامگذاری شده است. این معدن بزرگ ترین و عمیق ترین گودال حاصل از حفاری حال حاضر جهان است. براساس برآوردها، 9 کیلومتر عمق، 4 کیلومتر پهنای و وسعت این معدن 770 هکتار است.

کار خاکبرداری این حفره عظیم از سال 1863 میلادی آغاز شده و هنوز ادامه دارد و هر روز بر بزرگی آن افزوده می شود. این معدن متعلق به شرکت ریوتینتو است. این معدن به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ مس در ایالات متحده آمریکا، حدود 13درصد از مس مورد نیاز این کشور را فراهم کرده و بیش از هر معدن دیگری در جهان سنگ معدن مس تولید کرده است.در سال 1966 میلادی این معدن به عنوان اثر تاریخی، دیدنی و ملی این کشور به ثبت رسید.

معدن طلای کالگورلای در استرالیا

معدن کالگورلای واقع در استرالیا نیز جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان است که با عنوان معادن کال جنوبی نیز شناخته شده که بزرگ ترین معدن طلای روباز این کشور محسوب می شود. این معدن شکل کشیده ای دارد که 3.5 کیلومتر امتداد، 1.5 کیلومتر پهنا و 570 متر عمق دارد؛ چنین ابعادی کافی است تا سبب شود تا این معدن از فضا نیز قابل رویت باشد.

چاله بزرگ یا معدن کیمبرلی در آفریقای جنوبی

معدن کیمبرلی جزو یکی از بزرگ ترین معادن روباز جهان محسوب می شود. این معدن شامل یک معدن روباز و یک معدن زیرزمینی در کیمبرلی در آفریقای جنوبی است. ادعا می شود که این معدن بزرگ ترین گودال کنده شده توسط دست در دنیا به شمار می رود. این معدن در سال 1871 میلادی افتتاح شده و در 1914 تعطیل شد. پهنای این معدن 463 متر و عمق آن 240 متر بوده، هر چند بعدها ریزش آوار منجر به پر شدن بخشی از معدن شده و عمق آن به 215 متر کاهش پیدا کرد. حدود 40 متر معدن با آب پر شده و در حال حاضر 175 متر آن قابل مشاهده است.از سال 1866 تا 1914 میلادی حدود 50 هزار معدنچی با بیل و کلنگ این چاله را کنده و از آن 2722 کیلوگرم الماس به دست آورده اند.

معدن الماس ا کاتی در کانادا

معدن ا کاتی نخستین معدن سطحی و زیرزمینی الماس در کشور کانادا است. این معدن جزو یکی از بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود که در 310 کیلومتری شمال شرقی یلونایف و در 200 کیلومتری مدار قطب شمال قرار دارد.این معدن در سال 1998 میلادی توسط شرکت پی اچ پی بیلیتون، کانادا گشایش شد. اکاتی در ابتدا یک معدن روباز بود، ولی به زیرزمین منتقل شد، چراکه سنگ معدن سطح قابل استخراج، تخلیه شد.

معدن الماس دیاویک در کانادا

معدن الماس دیاویک در کانادا، جزو یکی از بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود که معدن فعالی است که به بزرگ ترین قطب اقتصادی این ناحیه تبدیل شده است. معدن الماس دیاویک واقع در یک جزیره کوچک 20 کیلومتر مربعی است که تنها 220کیلومتر از مدار قطب شمال فاصله دارد و در طول زمستان، آب های اطراف آن به صورت کامل یخ می بندد.این معدن سالانه حدود 7.5 میلیون قیرات الماس تولید می کند. این معدن در سال 1992 میلادی مورد پیجویی و اکتشاف قرار گرفت و در سال 2001 نیز کار ساخت و ساز در آن آغاز شد.

سرانجام این معدن در ژانویه سال 2003 میلادی به تولید تجاری رسید. در مارس 2010 عملیات معدنکاری زیرزمینی در این معدن آغاز شد.از مزایای این معدن ایجاد اشتغالزایی برای 700 نفر است. این معدن به صورت جوینت ونچر توسط شرکت دومینیون دایاموند و شرکت دیاویک دایاموند ماینز یکی از واحدهای متعلق به ریوتینتو اداره می شود. پیش بینی می شود عمر تولید این معدن بین 16 تا 22 سال باشد.

معدن گرسبرگ در اندونزی

معدن گرسبرگ نیز جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان و همچنین بزرگ ترین معدن طلای دنیا است. همچنین رتبه سوم در بین بزرگ ترین معادن مس جهان را به خود اختصاص داده است. معدن طلا و مس گرسبرگ شرکت فریپورت مک موران در استان پاپوای اندونزی واقع شده که در سال 1936 میلادی توسط یک زمین شناس هلندی کشف شده که آن را «ارتسبرگ» یا «کوه سنگ» نامیده است.این معدن برای 30 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است. این معدن در سال 2001 بالای 3 میلیون و 500 هزار اونس بود. تولید این معدن از 833 هزار اونس در سال 2019 میلادی به میزان 2 درصد کاهش پیدا کرد و به 848 هزار اونس در سال 2020 میلادی رسید.

چوکویی کاماتا یا معدن چوکی در شیلی

چوکویی کاماتا نیز جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود، این معدن بزرگ ترین معدن مس جهان با توجه به حجم حفاری های صورت گرفته در کشور شیلی است. عمق این معدن 850 متر بوده که از این نظر، رتبه دوم را در میان معادن بزرگ و روباز دنیا را به خود اختصاص داده است.

معدن اسکوندیدا در شیلی

معدن اسکوندیدا نیز جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود، این معدن یک معدن مس در صحرای آتاکاما واقع در ناحیه آنتوفاگاستا در کشور شیلی است. اسکوندیدا از لحاظ تولید، بزرگ ترین معدن مس جهان به شمار می رود. این معدن از طریق دو گود روباز مواد لازم برای دو کارخانه تغلیظ لاگونا سکا و لُس کلرادوس را فراهم می کند.در اصل این معدن دو معدن روباز جداگانه دارد. عملیات بهره برداری از این معدن در سال 1990 میلادی آغاز شده و سالانه یک میلیون تن مس از آن استخراج می شود.

معدن آیتیک در سوئد

معدن روباز آیتیک جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود، این معدن در 60 کیلومتری شمال آرکتیک سرکل در شمال سوئد واقع شده که 430متر عمق دارد. این معدن بزرگ ترین معدن مس در سوئد به شمار می رود که نقره و طلا هم تولید می کند. معدن آیتیک در سال 1930 کشف شد و متعلق به بولیدن بوده و توسط این شرکت اداره می شود. انتظار می رود این معدن روباز به عمق نهایی 600 متر برسد.
تولید معدن آیتیک در سال 1968 میلادی با نرخ تولید 2 میلیون تن سنگ مس در سال آغاز شد. این معدن 34.3 میلیون تن سنگ در سال 2012 تولید کرد. تولید معدنی در این شامل 270 هزار تن کنسانتره، 67100 تن مس، 51.7 تن نقره و 1.9 تن طلا بود.

معدن مس سرچشمه در ایران

معدن مس سرچشمه در ایران نیز جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان به شمار می رود، این معدن در 160 کیلومتری جنوب غربی کرمان و در ناحیه مرکزی رشته کوه زاگرس در ایران قرار گرفته است. از نظر زمین شناسی این معدن روی کمربند جهانی مس قرار دارد.معدن مس سرچشمه یکی از بزرگ ترین معادن روباز و مجتمع های صنعتی معدنی جهان به شمار می رود و بزرگ ترین تولیدکننده مس ایران است. ذخیره زمین شناسی این معدن افزون بر یک میلیارد و 200 میلیون تن «سنگ سولفوری» با عیار متوسط 0٬7 درصد برآورد شده است.

معدن انگوران در ایران

معدن سرب و روی انگوران در ایران نیز جزو بزرگ ترین معادن روباز جهان محسوب می شود. این معدن واقع در استان زنجان بزرگ ترین تولیدکننده سرب و روی ایران و نیز از پرعیارترین کانسارهای روی و سرب جهان به شمار می رود. ظرفیت تولید آن سالانه 700هزار تن اکسید سرب و روی و مخلوط سولفوره سرب و روی است که این میزان تولید برای کارخانه های تولید شمش سرب و روی به کار گرفته می شود. این معدن دارای دو بخش روباز و زیرزمینی است که ذخیره بخش روباز این معدن 8 میلیون تن برآورد شده است.
معدن سرب و روی انگوران یکی از معادن کشور باسابقه تاریخی است که شکل نوین استخراج آن از آن به اواخر دهه 40 خورشیدی باز می گردد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>