اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


آلومینیوم


شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)

شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به عنوان نخستین و قدیمی ترین تولیدکننده شمش های آلومینیوم در ایران، در زمینی به مساحت 232هکتار در کیلومتر 5 جاده اراک تهران واقع شده است. موضوع تأسیس کارخانه ایرالکو در سال 1346 به تصویب هیأت دولت رسید و اقدامات مربوط به نصب تأسیسات و ساختمان از سال 1347آغاز شد و در سال 1351 با دو خط تولید و ظرفیت 45 هزار تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر به فرآیند تولید، ظرفیت تولید آلومینیوم اولیه به 120هزار تن در سال رسید که شامل انواع شمش ها به صورت تی بار، هزار پوندی، آلیاژهای ریخته گری، بیلت، اسلب و... است. متعاقبا و به منظور رعایت مسائل زیست محیطی کلنگ احداث کارخانه تولید آلومینیوم با فناوری 200 کیلوآمپر در سال 1381 به زمین زده شد و در سال 1386 به بهره برداری رسید.

ظرفیت تولید شرکت آلومینیوم ایران در حال حاضر و با احتساب خروج خطوط 1 و 2 کارگاه قدیم به 175هزار تن در سال شده است. حدود 11 هزار کارخانه و کارگاه با بیش از 250هزار نفر در صنایع وابسته به آلومینیوم اشتغال دارند.این واحد نقش مهمی در صنعت آلومینیوم در ایران برعهده داشته است.

المهدی-هرمزآل

شرکت آلومینیوم المهدی- هرمزآل با ظرفیت 230 هزار تن بزرگ ترین تولیدکننده شمش آلومینیوم در ایران است. این واحد در تیر ماه 1369با هدف تولید سالانه 330 هزار تن شمش آلومینیوم در سه فاز و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در 18 کیلومتری غرب شهر بندرعباس تأسیس شد.

در سال 1376 بخشی از فاز یک مجتمع با 6 دیگ راه اندازی شد و به تدریج تعداد 120 دیگ دیگر این واحد راه اندازی شد، به طوری که تا پایان سال 1381 ظرفیت تولید به 55 هزار تن رسید. تعداد 120 دیگ فاز تکمیلی طی سال های 1381 تا 1384 ساخته و راه اندازی شد و در اردیبهشت ماه سال 1384 مجتمع به ظرفیت اسمی پیش بینی شده 110 هزار تن دست پیدا کرد. این واحد نیز نقش مهمی در صنعت آلومینیوم در ایران ایفا کرده است.

مجتمع آلومینیوم جنوب (سالکو)

شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) در سال 2003 میلادی در راستای اهداف توسعه صنایع انرژی بر و با هدف صادرات با ظرفیت تقریبی یک میلیون تن در سال در سه فاز جداگانه تأسیس و در ژانویه سال 2015 میلادی عملیات اجرایی آن آغاز شد. 51 درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه گذاری غدیر و 49 درصد آن متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است.

این طرح در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد واقع شده است.سالکو با ظرفیت 300 هزار تن در اردیبهشت سال 1399 وارد مدار تولید شد. فاز نخست این طرح در زمینی به مساحت 90 هکتار اجرا شده و در حال حاضر افزون بر 700 نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به فعالیت هستند.

گفتنی است که محصولات این مجتمع در صنایع بسته بندی، صنایع خودرویی، صنایع ساختمانی، صنایع کابل و مفتول سازی و صنایع هوا و فضا مورد استفاده قرار می گیرد.چشم انداز این شرکت تبدیل شدن به بزرگ ترین تولیدکننده آلومینیوم در کشور و قرار گرفتن در جمع چهار تولیدکننده برتر آلومینیوم در خاورمیانه از طریق توسعه ظرفیت تولید آلومینیوم جهت ایجاد ارزش افزوده در بخش انرژی و دسترسی به بازارهای صادراتی است.این واحد جدید التأسیس می تواند نقش مهمی در صنعت آلومینیوم در ایران برعهده داشته باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>