اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

معدن

حمل و نقل و انتقال مواد معدنی یکی از مؤلفه های قیمت تمام شده محصول به حساب می آید و تأثیر زیادی در قیمت محصول دارد.حمل و نقل و انتقال مواد معدنی یکی از مؤلفه های قیمت تمام شده محصول به حساب می آید و تأثیر زیادی در قیمت محصول دارد. لذا این مؤلفه اگر به صورتی انجام پذیرد که از نظر قیمت و سرعت در انتقال، ظرفیت و در نظر گرفتن استاندارد های محیط زیستی (که بسیار عامل مهمی در معدنکاری است) به شکلی قابل قبول و استاندارد باشد می تواند فاکتور مهمی در عرصه معدنکاری به حساب آید.

  •  ریلی
  •  دریایی
  •  هوایی
  • جاده ای

حمل ونقل ریلی مواد معدنی

یکی از مهم ترین روشهای حمل و نقل مواد معدنی است که از نظر محیط زیستی و راندمان و انبوه حمل و نقل حرف اول را در حمل و نقل مواد معدنی میزند و متداول ترین شیوه حمل و نقل مواد معدنی است. هر چند برای هر کیلومتر حمل و نقل ریلی مبلغی بالغ بر دو میلیون دلار هزینه زیرساخت لازم است اما با توجه به سطح ایمنی بالا و انبوه حمل و نقل و سازگاری با محیط زیست می تواند بهترین گزینه برای حمل و نقل مواد معدنی باشد و با توجه به مصرف کم انرژی و پایین بودن قیمت حامل های انرژی در کشور ما، این گزینه جزو بهترین ها محسوب می گردد.

حمل و نقل دریایی مواد معدنی

کشتی های بزرگ فله بر: این کشتی ها اغلب برای حمل زغال سنگ و سنگ آهن و امثالهم مورد استفاده قرار می گیرند و فاقد تجهیزات بارگیری می باشند و بارگیری این کشتی ها به وسیله جرثقیل یا پمپ های مکنده مخصوص انجام می گیرد و قابل ذکر است که ایران در حال حاضر 38 فروند از این کشتی ها را در اختیار دارد.

حمل و نقل هوایی مواد معدنی

در واقع گزینه خیلی خوبی برای حمل مواد معدنی نمی باشد، زیرا این نوع ترانسپورت دارای مزایا و معایبی است که اگر ضرورتی وجود نداشته باشد حمل و نقل دریایی می تواند گزینه جایگزین بهتری باشد. از مزایای این نوع حمل و نقل می توان به سرعت انتقال آن نام برد. این امر برای کالاهای فاسد شدنی گزینه خوبی محسوب می شود اما هزینه بالا و آلودگی زیادی که از نظر محیط زیستی در این نوع از جابه جایی وجود دارد، باعث شده که گزینه مناسبی برای حمل و نقل مواد معدنی نباشد.

حمل و نقل جاده ای مواد معدنی

این نوع حمل و نقل برای مسیرهای کوتاه، توجیه و صرفه اقتصادی دارد و برای مسیرهای طولانی دارای اشکالاتی است که به چند مورد از آنها اشاره میکنم. حجم جابه جایی در این نوع حمل و نقل خیلی کمتر از ریلی می باشد و هزینه های جانبی و محیط زیستی و غیره بیشتری دارد. از طرف دیگر تخریب و استهلاکی که بر روی جاده ها به دلیل سنگین بودن وزن کامیون با بار مواد معدنی دارد خسارات زیادی را به بار می آورد که باعث شده حمل و نقل جاده ای برای مسیرهای طولانی گزینه مناسبی نباشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>