اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

خاک

خاک های صنعتی یک نوع از خاک های طبیعی است که به دلیل داشتن کانی های مبلور، مقاومت بالا و کاربردهای فراوانی دارند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.خاک صنعتی از معادن استخراج می شود و یک نوع خاک طبیعی مانند خاک معمولی است و درون این خاک صنعتی چند نوع کانی متبلور وجود دارد.

خاک های صنعتی به صورت خام به فروش میرسند و بیشتر کارخانه های کاشی و سرامیک تهیه و استفاده می کنند.این خاک ها بخاطر داشتن کانی های متبلور، کارایی و مقاومت بالایی دارند و ذراتشان به سختی از یکدیگر جدا می شوند و به همین علت در صنایع مختلفی از آن ها استفاده می شود که اکثر مردم خاک صنعتی را با نام خاک رس میشناسند.خاک های صنعتی نسبت به کاربردشان دسته بندی می شوند و هرکدام مناسب برای انجام یک کار خاص هستند.

دسته بندی خاک های صنعتی

  • خاک رس
  • خاک کائولن
  • خاک نسوز
  • خاک بالکنی
  • خاک فولرارث یا گل سرشور
  • خاک بنتونیت

خاک رس

خاک رس خاک طبیعی است که از پرکاربردترین و محبوب ترین نوع خاک ها است و از چند نوع کانی متبلور تشکیل شده. این خاک را می توان در دسته سنگ ها قرار داد که برای ساخت آجر و ظروف سفالی استفاده می شود و زمانی که با آب ترکیب شود مثل گل می شود.

خاک کائولن

خاک کائولن به عنوان یک ماده اصلی در بسیاری از صنایع مورد استفاده می شود و رنگش سفید و کرمی وزن کم و مقاوت بالایی دارد. در تولید رنگ، پلاستیک، کاغذ و... استفاده می شود.

خاک نسوز

ابران در خاورمیانه بزرگ ترین تولید کننده خاک های نسوز است و مقامت بالایی در حریق و گرما دارد و می تواند تا 1600 درجه را تحمل کند و برای ساخت ظروف چینی، سرامیکی، چسب، لاستیک و...

خاک بالکنی

رنگ خاک بالکنی تیره است و به رنگ سیاه و آبی تیره دید می شود و بعد از پخت تغییر رنگ می دهد و در معدن های فارس، یزد و کرمان به مقدار زیادی استخراج می شود و دارای مواد آلی می باشد و ذرات موجود در این خاک اندازه های مختفی دارند.

خاک بنتونیت

کاربرد پزشکی دارد و کاملا شبیه به رس است و برای درمان مشکلات پوستی، درمان اسهال و استفراغ، بیماری دهان و دندان و... است. خاک بنتونیت دو نوع دارد که بنتونیت متورم و بنتونیت غیر متورم که هرکدام برای کار خاصی مناسب است.

خاک فولرارث یا گل سرشور

خاک فولرارث رنگ سفید و کرمی دارد و برای برداشتن سلول های مرده بدن کابرد دارد و برای شست و شوی بدن استفاده می شود و امروزه جایگزین شامپوهای بدن شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>