اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بلوک

برای نصب بلوک های شیشه ای و اطمینان از نصب صحیح آن ها قواعد و اصولی وجود دارد که باید از آن ها پیروی کنید. همچنین شایان ذکر است که نصب بلوکی که برای سقف است با نصب بلوکی که برای دیوار است متفاوت است در این مطلب به کلیت این موارد اشاره خواهیم داشت. در ابتدا باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از بلوک های شیشه ای برای ساخت دیوار باربر در ساختمان استفاده نکنید، چراکه درست است که ما در باب مقاومت این نوع از مصالح صحبت کردیم، اما مسلماً استفاده از آن ها به عنوان دیوار باربر معقول نمی باشد. همچنین لازم به ذکر است که بلوک های شیشه همیشه باید در داخل یک قاب قرار گیرند تا لبه های آن ها از آسیب ها در امان باشد.

در راستای نصب این نوع از بلوک ها باید به یاد داشته باشید که همیشه از اسپیسر برای کنار هم قرار دادن بلوک ها استفاده کنید. اسپیسر متریالی جداکننده است که نه تنها باعث می شود تا بلوک ها هم تراز با یکدیگر باشند بلکه باعث می شود ملات به خوبی فشرده شود و به بلوک های شیشه ای بچسبد. این ملات بلوک شیشه ای حاوی پودر سنگ و سیمان سفید است. سپس بعد از گذشته 24 ساعت از نصب بلوک شیشه ای و خشک شدن ملات، از پودر بندکشی برای بندکشی بین بلوک ها استفاده کنید؛ بنابراین به طور خلاصه می توان مراحل و دستورالعمل نصب بلوک های شیشه ای را به شرح زیر در نظر گرفت:

1. در ابتدا به یاد داشته باشید که بلوک های شیشه ای مناسب برای پروژه خود انتخاب کنید. بلوک های با سطوح بزرگ تر نور بیشتری را عبور می دهند و بلوک ها باریک برای پنجره مناسب تر می باشد. همچنین لازم به ذکر است که ابعاد، اندازه و بافت های متفاوتی به جهت ایجاد تصویر موردنظر از بلوک های خود ایجاد کنید.

2. یک نمودار از نصب بلوک ها تهیه کنید. در نظر داشته باشید که بلوک های شیشه ای قابل برش نیستند؛ بنابراین فضایی که در نظر می گیرید متناسب با ابعاد بلوک ها باشد. فضایی به اندازه 0.6 تا 1 سانتی متر بین بلوک ها و بلوک ها و دیوار یا قاب پنجره در نظر بگیرید.

3. درصورتی که محل نصب با کل بلوک های شیشه ای پوشش داده نمی شود سعی کنید از مصالح دیگری برای پوشش فضا استفاده کنید.

4. ملات شیشه را آماده کنید و به یاد داشته باشید که میزان ملاتی که به کار می برید نه تنها به ابعاد پروژه بستگی دارد بلکه به ابعاد بلوک نیز بستگی دارد.

5. پس از آماده سازی ملات یک لایه ملات مالیده و اولین ردیف بلوک را روی آن قرار دهید. بلوک اول را قرار داده و به وجه بلوک بعدی به اندازه ای ملات می مالیم که درز بین بلوک ها را پر کند. فضای بین بلوک آخر و دیوار با نوار انبساط پوشیده می شود، نه ملات. این نوار اجازه می دهد که بلوک ها با تغییرات دما و انبساط و انقباض هماهنگ باشند.

6. سپس با اسپیسر فاصله مناسب بین بلوک ها ایجاد کنید و با چکش مخصوص به بلوک ها ضربه بزنید تا در محل مناسب خود قرار گیرند.

7. طی رویه نصب از اسپیسر تی شکل در محیط نصب استفاده کنید. پس ازاینکه اولین ردیف بلوک قرار داده شد اسپیسر ها را درون ملات فروکنید. در محل کناره ها با میخ یا پیچ اسپیسر T را به دیوار یا پنجره کناری متصل کنید.

8. به یاد داشته باشید که از اسپیسر ایکس شکل بین بلوک ها استفاده کنید. این اسپیسر محل و فاصله دقیق بلوک ها را در ردیف های افقی و عمودی تضمین می کند.

9. به فاصله هر 61 سانتی متر یک لنگر و میله های تقویت کننده نصب کنید. این کار به استحکام بلوک ها و ثبات آن ها کمک می کند. یک لایه نازک ملات روی بل. ک مالیده و میله تقویت کننده را روی آن قرار می دهیم. میله را به لنگر وصل کرده و لنگرها از دیوار یا پنجره حداقل 2 تا 3 سانتی متر فاصله دارند.

10. با استفاده از ابزار محل درز بلوک ها را تمیز کنید. قبل از به خشک شدن ملات از ابزار در امتداد درز بین بلوک ها استفاده کنید تا ملات صاف و مقعر شود.

11. با استفاده از یک دستمال مرطوب اضافه ملات را پاک کنید و پس از گذر زمان برای خشک شدن ملات پروژه آماده می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>