اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش تازه خود کیفیت زیر ساخت‌های حمل ونقل هوایی در دنیا را مقایسه کرده و شاخص کیفیت این زیرساخت‌ها را بین یک تا هفت در نظر گرفته است. کشوری که شاخص یک را به خود اختصاص می دهد یعنی کمترین کیفیت زیرساخت‌های حمل ونقل هوایی را دارد و کشوری که نمره هفت را به خود اختصاص می دهد یعنی کارآمد ترین زیرساخت‌های حمل ونقل هوایی را دارد.

طبق این گزارش در سال 2014 میلادی سنگاپور از نظر کیفیت زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی در جایگاه اول دنیا قرار داشت و شاخص کیفیت زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی در این کشور برابر با 6.8 بوده است. هنگ کنگ در این رده بندی درجایگاه دوم قرار داشت و شاخص حمل و نقل هوایی در این کشور برابر با 6.7 بود. در سال 2014 میلادی کشورهای امارات متحده عربی، هلند و سوییس از نظر کیفیت زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی در جایگاه سوم تا پنجم دنیا بودند.

فرودگاه چانگینمایی از فرودگاه Changi سنگاپور در حال ساخت

به گزارش مجمع جهانی اقتصاد بحرین از نظر کیفیت زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی در جایگاه شانزدهم دنیا بود و قطر جایگاه هجدهم را به خود اختصاص داد. کانادا در این رده بندی در جایگاه بیست و سوم دنیا بود و مالزی جایگاه بیست و چهارم را به خوداختصاص داد. ایالات متحده آمریکا که یکی از بزرگ ترین شبکه‌های هوایی دنیا را دارد، از نظر کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل هوایی در دنیا در جایگاه سی ام دنیا است و شاخص کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل هوایی دراین کشور برابر با 5.8 است.

ترکیه سی و ششمین کشور این فهرست، عمان چهلمین کشور و قبرس چهل و سومین کشور این فهرست است. هند، ارمنستان و چین از نظر کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل هوایی در جایگاه شصت و هشت تا هفتاد دنیا بودند و شاخص کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل هوایی در دو کشور اول برابر با 4.7 و در کشور چین برابر با 4.5 بود.

شاخص کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل هوایی در کویت و اندونزی برابر با 4.2 است و این کشورها به ترتیب در جایگاه 87 و 89 دنیا قرار دارد.

جایگاه ایران در دنیا
طبق این گزارش در سال 2014 میلادی ایران از نظر کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل هوایی در جایگاه یکصد و بیست و نهم دنیا بود و شاخص کیفیت زیرساخت‌های ایران برابر با 3.1 بود. وضعیت زیر ساخت‌های حمل‌و‌نقل هوایی ایران در سال 2014 میلادی مشابه کشورهای صربستان، نپال، مالاوی و برزیل اعلام شده است؛ ولی نسبت به ونزوئلا شرایط بدتری دارد.

در این مطالعه که تنها 140 کشور حضور دارند، کشورهای مالاوی، برزیل، قرقیزستان، چاد، مائوریتوس، برونودی، سیرالئون، پاراگوئه، لسوتو، بوسنی و هرزگوین و هاییتی در جایگاه 130 تا 140 دنیا قرار داشتند و شاخص کیفیت زیرساخت‌های صنعت هوایی این کشورها بین 3.1 تا 2.2 بوده است.

منبع: اقتصاد نیوز

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>