اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

مس

بر اساس استفاده ای که از لوله مسی می شود باید از نوع مناسب استفاده کرد. انواع لوله مسی با توجه به نوع کاربردشان به شرح زیر است.

لوله های مسی کلاف

این نوع از لوله مسی در سایزها و ضخامت های مختلفی تولید و عرضه می شوند. ویژگی برجسته این نوع لوله قابلیت خم پذیری مناسب آن است. این موضوع باعث می شود تا این لوله ها در مواردی مانند انتقال گاز، دستگاه های تهویه، لوله های برودتی، تعمیر و اتصالات سیستم های برودت و تهویه و… کاربرد زیادی داشته باشند. این لوله ها استفاده زیادی در سیستم کولرگازی دارند.

لوله های مسی از نوع شاخه ای

خصوصیت منحصربه فرد این نوع از لوله های مسی این است که فاقد هرگونه آلودگی هستند. از طرف دیگر سطح داخلی لوله های شاخه ای بسیار یکنواخت است. همین ویژگی ها باعث می شود تا این لوله ها در صنایع بهداشتی کاربرد داشته باشند. به عنوان مثال در تأسیسات و سیستم های بیمارستان ها و استفاده می شوند. استفاده در صنایع الکتریکی هم از دیگر کاربردهای این نوع از لوله است.

لوله های مسی از نوع مویین

این شکل از لوله مسی قطر بسیار کمی دارند. از دیگر ویژگی های این لوله ها می توان به قابلیت خم شدن در حالتی که سرد هستند اشاره کرد. همین ویژگی های ذکرشده باعث شده اند تا از لوله های مویین در چیلرها و سیستم های برودتی استفاده شود.

لوله های مسی از نوع کویل

کاربرد لوله های کویل برخلاف لوله های مویین در دستگاه های حرارتی و مبدل های حرارتی است. دلیل این استفاده این است که این لوله ها نسبت لوله های آلومینیومی که درگذشته استفاده می شدند، رسانای حرارتی قوی تری هستند.

لوله مسی TPC

یکی از خصوصیات فلز مس رسانایی الکتریکی قوی آن است به طوری که جریان الکتریکی را به خوبی از خود عبور می دهد. لوله های مسی TPC به گونه ای ساخته شده اند که جریان الکتریسیته را به خوبی هدایت کرده و منتقل می کنند؛ بنابراین کاربرد این نوع از لوله های ساخته شده از مس در صنایع و کاربردهای الکتریکی است.

لوله های DHP و DLP

فلز مس علاوه بر رسانای الکتریکی بودن، رسانای حرارتی است؛ بنابراین گزینه مناسبی برای انتقال حرارت است. به همین جهت لوله های DHP و DLP برای تولید مبدل های حرارتی استفاده می شوند. هنگامی که بخواهند حرارت و گرما را بین دو مایع انتقال دهند از مبدل حرارتی استفاده می شود. به عنوان مثال در سیستم های تهویه مطبوع و آب گرمکن ها از این مبدل های حرارتی استفاده می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>