اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

مس

امروزه لوله های مسی و استفاده از آن ها بسیار رایج است. این نوع لوله ها در تمام جهان پراستفاده بوده و در صنایع مختلفی مورداستفاده و کاربرد قرار می گیرند. ویژگی های مثبت این نوع لوله باعث استفاده گسترده آن شده است. از این لوله ها به طورمعمول برای خطوط آب رسانی در خانه ها و سایر ساختمان ها استفاده می شود.

این لوله ها در انواع و سایزهای مختلفی ساخته می شوند. به همین دلیل هر نوع از این لوله ها کاربرد خاص خود را دارد. بدین معنی که در موارد استفاده مختلف باید از نوع مناسب لوله با سایز و قطر مناسب استفاده کرد. از کاربردهای مختلف این لوله ها می توان به تهویه هوا، آب بندی، پوشش سقف، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و حتی استفاده به عنوان هادی الکتریسیته نام برد.دیگر معیار دسته بندی لوله های ساخته شده از مس، نوع جنس آن ها است. براین اساس دو نوع مس نرم و مس سخت در بازار یافت می شوند. در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم.

لوله هایی با جنس مس نرم

همان طور که احتمالاً حدس زده اید این لوله ها نرم و قابل انعطاف هستند. کاربرد این لوله ها با نوع سخت آن ها متفاوت است. یکی از رایج ترین استفاده های این لوله ها در اتصالات حرارتی است. همچنین در پمپ های حرارتی و سیستم های اسپلیت به عنوان خنک کننده مورداستفاده قرار می گیرد.

لوله های مسی سخت

این لوله ها برخلاف نوع نرم آن ها سخت بوده و قابلیت انعطاف پذیری ندارند؛ بنابراین اتصال لوله های مسی سخت به یکدیگر مقداری دشوارتر است. برای اتصال این لوله ها به یکدیگر نیاز به اتصالات خارجی مانند اتصالات لحیمی، چین دار، لوله بر و… وجود دارد. البته قابل ذکر است که می توان این نوع لوله های سخت را به نوع نرم تبدیل کرد. بدین شکل که با حرارت دادن لوله ها و سپس سرد کردن آن ها که به آن آنیل کردن می گویند؛ این اتفاق می افتد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>