اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پلی یورتان

اجرای کف پوش پلی یورتان از حیث مراحل اجرا مشابه کف پوش اپوکسی است اما تفاوت اصلی به حساسیت بالای این کف پوش به وجود رطوبت در محیط برمی گردد. همین حساسیت باعث می شود تا نتوان کف پوش پلی یورتان را روی سطوحی مانند بتن اعمال کرد، زیرا رطوبت موجود در بتن باعث فوم شدن پلی یورتان می شود.

بنابراین در بیشتر کاربردها پیش از اعمال پلی یورتان، لایه ابتدایی (پرایمر) و میانی اپوکسی اعمال شده و تنها به عنوان آخرین لایه از کف پوش پلی یورتان استفاده می شود. در چنین حالتی، مراحل اجرای کف پوش را می توان به صورت زیر بیان کرد:

آماده سازی سطح

سطح موردنظر باید سخت و صاف باشد، با انجام فرآیند آماده سازی سطح، ترک ها و نقص سطح باز می شوند.همان طور که در توضیحات کف پوش اپوکسی گفته شد، رزین اپوکسی بدون هیچ گونه ماده افزودنی و به صورت رقیق شده با حلال روی سطح به صورت یک لایه یکنواخت اعمال می شود.

اجرای لایه میانی

وظیفه اصلی این لایه ایجاد کردن مقاومت مکانیکی و چسبندگی برای اعمال لایه های بعدی است، به همین دلیل کف پوش اپوکسی با سیلیس مخلوط شده و اعمال می شود. پلی یورتان چسبندگی شیمیایی خوبی با اپوکسی دارد ولی بااین وجود سیلیس پاشی به چسبندگی مکانیکی بهتر نیز کمک می کند.

بتونه کاری

پس از اعمال لایه میانی، عملیات بتونه کاری اجرا می شود تا از اشکالات ظاهری کف پوش ازجمله ترک خوردگی ها و منافذ، برطرف شوند.پس ازآنکه برای اعمال پرایمر و لایه میانی از کف پوش اپوکسی استفاده و لایه میانی سیلیس پاشی شد، لایه نهایی یا تاپ کوت کف پوش پلی یورتان خواهد بود که به سطح نهایی مقاومت سایشی و انعطاف پذیری بالاتری می دهد.البته استفاده از این روش دو شرط مهم دارد که حتماً باید موردتوجه قرار بگیرند:

کف پوش پلی یورتان باید نهایت 24 الی 72 ساعت پس از اعمال کف پوش اپوکسی اعمال شود و نباید از این بازه زمانی حدودی عبور کند. همان طور که اشاره شد لایه میانی حتماً باید سیلیس پاشی شود تا علاوه بر چسبندگی شیمیایی، چسبندگی مکانیکی نیز فراهم آید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>