اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بتن

به طورکلی بتن اکسپوز رنگی با استفاده از رنگ دانه های معدنی که عمدتاً به صورت پودر با ترکیبات بتن اکسپوز مخلوط می شوند، به دست می آید و بر اساس استانداردهای تدوین شده، مصرف رنگ در بتن تا 10 درصد وزن سیمان مصرفی مجاز می باشد.

رنگ دانه های استفاده شده در بتن اکسپوز رنگی، از دو نوع طبیعی و مصنوعی می باشد که رنگ های مصنوعی با توجه به فرآیندِ تولید، دارای خلوص بیشتری می باشند ولی هر دو نوع رنگ محلول در آب نبوده و درنتیجه در برابر باران و رطوبت مقاوم هستند. البته دراین بین از رنگ های مایع برای ساخت بتن اکسپوز رنگی نیز استفاده می گردد.

یکی از مواد اولیه رنگ مایع، رزین های آکریلیک می باشد. از رنگ های مایع بیشتر در سطح بتن اکسپوز استفاده می گردد چرا که این امر باعث می شود در صورت صدمه دیدن سطح بتن اکسپوز رنگی که بارنگ مایع درست شده است، رنگ آن از بین برود درصورتی که این مشکل در بتن اکسپوز رنگی درست شده با پودر رنگ دانه، وجود ندارد.

در اجرای بتن های اکسپوز مانند همه عملیات اجرایی باوجود لحاظ تمهیدات و سختگیری ها امکان ایجاد اشکالات وجود دارد. از این همواره باید برای ترمیم بتن های اکسپوز ارزش قائل شد. لازم به ذکر است مبنایی و اصول عملیات ترمیم بتن های نما و اکسپوز همانند سایر تعمیرات و ترمیم بتن معمولی می باشد.

ترمیم در بتن های اکسپوز همانند بتن معمولی، بسته به ابعاد، محل، ضخامت، سازه ای یا غیر سازه ای بودن نیازمند به کارگیری تکنیک های مختلف می باشد؛ اما آنچه باعث تفاوت درترمیم بتن اکسپوز با بتن های معمولی است، نیاز به تشابه عملیات انجام ترمیم با محل های اطراف و کنار منطقه ترمیم می باشد. این امر شاید در بتن های معمول و غیر نما دارای اهمیت بالایی نبوده و صرفاً بتوان مهم ترین گزینه ها را در این ترمیم کیفیت و مباحث اقتصادی برشمرد اما تشابه رنگ و سطح در ترمیم های اکسپوز با بتن های مجاور در کنار کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

ازاین رو همواره این دغدغه برای مجریان سازه های اکسپوز وجود دارد که اختلاف رنگ در عملیات اجرایی باعث مشکلات دیداری و زیبایی شناسی نگردد. به همین منظور همیشه توصیه می شود برای این امر از مجریانی باتجربه موفق و کارآزموده استفاده گردد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>