اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پارکینگ

یکی از عوامل مهم در طراحی پارکینگ که باید به آن دقت شود مقدار فضای پارک و فضای کافی برای ورود و خروج خودروها است. همچنین در ساخت پارکینگ باید به عناصری مانند اندازه استقامت، بعد، ساخت و مقاومت پارکینگ دقت کرد، اما به طورکلی در جهت یک طراحی شیک برای پارکینگ می توان نکات زیر را در نظر گرفت.

نورپردازی سقف پارکینگ

یکی از ساده ترین راهکارها برای زیباسازی فضای پارکینگ خانه، رو آوردن به طراحی پارکینگ با نورپردازی است. می توان با کمک نورپردازی های مدرن و جذاب، فضایی خاص و متفاوت به پارکینگ خانه بخشید و علاوه بر روشن نگه داشتن فضای تاریک پارکینگ، به زیباسازی آن هم کمک شایانی کرد.درواقع نورپردازی مناسب برای یک پارکینگ بسیار مهم می باشد. حتماً شما نیز پارکینگ هایی را دیده اید که با چراغ هایی کم سو، روشن شده اند و همین روش باعث ایجاد مشکل دید در رانندگان برای استفاده از پارکینگ می گردد.

به طورکلی نورپردازی پارکینگ باید با بقیه قسمت های پارکینگ همخوانی داشته باشد، درواقع شما می توانید از رنگ ها و طرح های متنوعی استفاده نمایید. جالب است بدانید که رنگ های روشن به کمک چراغ های زیبا، به افزایش نور فضای پارکینگ شما کمک می کند. در کنار انتخاب رنگ های روشن استفاده از انواع کاشی های پی وی سی نیز توصیه می شود چراکه علاوه بر مقاومت در برابر آتش در طرح ها و رنگ های مختلفی نیز ساخته می شوند و به زیبایی فضای شما نیز کمک می کنند. لازم به ذکر است که این مدل از کاشی ها به دلیل تنوع بالایی که دارند، یکی از محبوب ترین ایده های طراحی سقف پارکینگ زیرزمینی به شمار می روند.

متریال مناسب برای طراحی پارکینگ

برای طراحی سقف پارکینگ هم می توان از سقف های کاذب کناف، آسمان مجازی، سقف های کششی و الوارهای چوبی استفاده کرد. نکته ی جالب استفاده از طراحی سقف این است که می توان با استفاده از این سقف ها المان های نورپردازی را راحت تر و زیباتر بر روی سقف نصب کرد.

استفاده از پوشش های آلومینیومی نیز یکی دیگر از روش هایی پوشش دهی سقف می باشد که از جذابیت و دوام بسیاری بالایی برخوردار است. جالب است بدانید که طراحی سقف پارکینگ ساخته شده از این مواد، بازتاب خوبی از نور را تولید کرده و این مواد تا حد بسیار بالایی با سبک های طراحی داخلی مدرن تطبیق و هماهنگی دارند. در کنار آلومینیوم مناسب برای سقف باید به استفاده از آیینه ها نیز توجه کرد که به فضای شما حس بسیار خاصی را القا می کنند.

به کار بردن تخته های چوبی نیز ازجمله دیگر متریال کاربردی و بااهمیت در بحث طراحی دکوراسیون پارکینگ می باشد. طراحی سقف پارکینگ با استفاده از تخته های چوب یا تخته سه لایی می باشد چراکه این تخته ها ارزان و مؤثر هستند و به همین دلیل به یکی از مواد بسیار مناسب برای طراحی سقف پارکینگ تبدیل شده اند. به طورکلی شما می توانید این چوب ها را یا به صورت ساده و یا همراه با روکش های تزئینی و رنگ آمیزی در طراحی پارکینگ به کار ببرید.

طراحی رمپ پارکینگ

در اکثر پارکینگ های آپارتمانی به دلیل اختلاف ارتفاع پارکینگ با کف زمین، از رمپ بتونی استفاده می شود. با کمک خلاقیت در طراحی می توان به این فضای نسبتاً سرد و بی روح هم جان بخشید و در جهت زیباسازی آن کوشید. استفاده از گیاهان سبز و فلاور باکس کمک زیادی به طراحی رمپ پارکینگ خواهد کرد. لازم به ذکر است که طراحی این بخش از پارکینگ نیز ازجمله عوامل مؤثر در دکوراسیون پارکینگ می باشد.

طراحی کف پارکینگ مسکونی

به طورکلی جنس کف پارکینگ می بایست از مصالح قابل شستشو باشد تا به راحتی در روزهای بارانی و یا برفی تمیزکاری شود. همچنین این نکته حائز اهمیت است که در پارکینگ های متوسط و بزرگ سرپوشیده، مصالح پوشش دهنده ی ستون های فلزی باید با مواد مقاوم در برابر آتش پوشیده شوند. به طورکلی توصیه می شود که همه پارکینگ های اتومبیل باید مجهز به تجهیزات مبارزه با حریق باشند.

وجود تهویه در پارکینگ

پارکینگ های سرپوشیده باید به صورت طبیعی تهویه داشته و در صورت عدم وجود سطوح کافی جهت تهویه طبیعی، با سیستم تأسیسات مکانیکی هوای پارکینگ تهویه گردد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>