اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سقف

پیمانکاران با توجه به نیاز بهره برداران ساختمان های گوناگون با کاربری متفاوت احداث می کنند و هر سازه با توجه به کاربری که دارد می تواند از اسکلت فلزی و یا بتنی استفاده کند. اسکلت هر سازه از مهم ترین قسمت های اجرای یک ساختمان می باشد که علاوه بر تعیین هزینه های اصلی ساخت، انتظارات سازندگان و بهره برداران نیز به انتخاب صحیح اسکلت سازه مورد نظر بستگی دارد، امروزه استفاده از اسکلت های بتنی به دلیل قیمت مناسب تر، اسکلت بهینه تر و عدم ضعف در برابر آتش سوزی به مراتب بیشتر از اسکلت فلزی می باشد علاوه بر اسکلت سازه از دیگر اجزای مهم ساختمان پس از اسکلت، سقف سازه می باشد.

انتخاب صحیح سقف می تواند تأثیر بسزایی در اجرایی شدن انتظارات و اهداف سازندگان از ساخت ساختمان داشته باشد و به همان اندازه انتخاب ناصحیح می تواند موجب به خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری در طی ساخت و یا استفاده از ساختمان رقم بزند. بنابراین با توجه به موارد مطرح شده در این بخش به کاربردهای مختلف سقف یوبوت با توجه به مزیت های این سقف برای ساختمان های مختلف می پردازیم.

کاربرد سقف یوبوت در ساختمان های مسکونی

یکی از کاربردهای گسترده سقف یوبوت در ساختمان های بلند و مسکونی می باشد که به دلیل افزایش فاصله ستون ها و حذف ستون های میانی امکان طراحی متنوع تری با استفاده از این نوع سقف ایجاد می شود. همچنین با افزایش فاصله ستون ها و ایجاد دهانه های بزرگ تر تعداد پارکینگ بیشتری در ساختمان تأمین می شود.

کاربرد سقف یوبوت در ساختمان های تجاری

سقف یوبوت یکی از گزینه های محبوب و پرکاربرد برای استفاده در پروژه های تجاری می باشد و در بسیاری از مراکز تجاری در سطح جهان از این سقف استفاده شده است. این سقف به دلیل کنترل مناسب ارتعاش و خیز همراه با امکان ایجاد دهانه های بلند، از صرفه اقتصادی قابل قبولی در این نوع از پروژه ها برخوردار است.

کاربرد سقف یوبوت در ساختمان های درمانی و آموزشی

امروزه ساختمان های متعددی از دانشگاه ها و کتابخانه ها در سرتاسر جهان و ایران از سقف یوبوت بهره می برند. مقاومت بالای سقف و عملکرد لرزه ای مناسب در برابر بارهای لرزه ای موجب شده است این سقف گزینه مناسبی برای ساختمان هایی با موقعیت استراتژیک مانند بیمارستان ها و مدارس باشند.

کاربرد سقف یوبوت در ساختمان های صنعتی

مزیت حذف ستون های میانی و امکان ایجاد دهانه بلند تا ارتفاع 18 متر از جمله آپشن هایی است که استفاده از سقف یوبوت در مراکز صنعتی فراهم می کند. همچنین وجود صلبیت بالای این سقف ارتعاش تجهیزات صنعتی را انتقال نمی دهد و ساختمان را بهینه می کند.

کاربرد سقف یوبوت در پارکینگ

پارکینگ و سقف یوبوت برای یکدیگر ساخته شده اند. جانمایی ستون ها از عوامل مهم در بهینه سازی ساختمان هایی با کاربری پارکینگ می باشد. از آنجایی که در سقف های یوبوت امکان ایجاد دهانه های بلند وجود دارد و می توان سقف یوبوت را بدون کاربرد سقف کاذب و به صورت نمایان در فضاهای پارکینگ استفاده نمود. این سیستم سقف بهترین گزینه برای ساختمان ها با کاربری پارکینگ می باشد. همچنین یکی از مزایای مهم سقف های یوبوت در کاربری های پارکینگ (با توجه به پتانسیل بالای آتش سوزی در این فضاها)، عاری بودن از مواد آتش زا و مقاومت بسیار بالا در برابر حریق می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>