اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


محوطه


سبک های محوطه سازی

حال که با نحوه محوطه سازی آشنا شدید، باید با سبک های محوطه نیز آشنا شوید تا بدانید که از چه طرحی برای فضای خانه خود استفاده کنید. محوطه سازی با تأثیرپذیری از جغرافیا و فرهنگ ها به صورت سبک های مختلفی به اجرا درمی آید که هر یک از آن ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در ادامه شما را با انواع سبک محوطه سازی آشنا می کنیم.

سبک رسمی

این سبک از محوطه سازی بسیار زیبا جلوه می کند و می تواند مکان بسیار خوبی برای استراحت و آرامش باشد. در سبک رسمی می توان از آلاچیق، فضای سبز، گلدان های مدرن، راهروهای شیک و نیمکت استفاده کرد. این سبک را می توان در ویلاها، ساختمان ها و خانه های شخصی استفاده کرد. استفاده از گل ها و درختان مختلف نقش بسیار زیادی در زیبایی این سبک دارد. محوطه سازی سبک رسمی، نیازمند خلاقیت و شخصی است که بتواند این سبک را به خوبی اجرا کند.

سبک غیررسمی

این سبک معمولاً در ویلاها استفاده می شود و هزینه زیادی را نیز به همراه دارد. استفاده از این سبک شخص حرفه ای را طلب می کند که بتواند کار با نتیجه خوبی به شما ارائه دهد. در این سبک از می توان از هر درختی استفاده کرد و انواع گل و گیاه را در خاک کاشت. در این سبک از سنگ نیز استفاده می شود و تأثیر بسیار زیادی در زیبایی محوطه دارد. در سبک غیررسمی معمولاً گیاهان توجه بسیار زیادی نمی خواهد و باید بگذارید که رشد طبیعی خود را داشته باشند، همچنین شما می توانید درختانی بکارید که میوه می دهند.

سبک شرقی یا ژاپنی

یکی از سبک هایی که در شرق بسیار رایج است و در اکثر خانه های حیاط دار دیده می شود، سبک شرقی و ژاپنی است. این سبک یکی در بین ایرانی های رواج کمی دارد و به طورکلی کسانی که به فرهنگ شرقی علاقه مند هستند از این طرح استفاده می کنند. در این سبک معمولاً از فضای سبز، رودخانه مصنوعی، حوضچه یا فواره، مجسمه، سنگ و پل استفاده می شود. گیاهان بامبو نقش مؤثری در زیبایی این سبک دارند. شما در این سبک حس سرزنده بودن می کنید و می توانید از آرامشی که این سبک به شما می دهد، استفاده کنید. استادان آرامش در ژاپن معمولاً در مکانی که با این سبک ساخته شده باشد، اقدام به تمرین یوگا می کنند.

سبک مدرن

این سبک یکی از سبک های زیبا و دل نشین خانه ها امروزی است. در سبک مدرن شما به هیچ چیزی محدود نمی شوید و می توانید همه انتخاب های خود را آزادانه انجام دهید. در این طرح بیشتر از اشکال هندسی استفاده می شود و این اشکال حس منظم بودن را به شما انتقال می دهند و شما حس می کنید که همه چیز به صورت دقیق برنامه ریزی شده است. در این طرح رنگ سیاه، سفید، قهوه ای و آبی نقش بسیار زیادی دارند. جالب است بدانید که در این سبک استفاده از شیشه بسیار زیاد است.

سبک بیابانی

اگر قصد پیاده سازی سبک بیابانی را در ورودی خانه خود دارید، باید بگوییم که پشیمان نخواهید شد. این سبک از دور و نزدیک بسیار زیبا جلوه می کند و به کسی که وارد می شود حس خوبی می دهد. اجرای این سبک بسیار ساده، اما زمان بر است. انتخاب رنگ، طرح، درختان، بوته ها و گل ها بسیار ساده است. در این طرح معمولاً از رنگ خاکی، کاکتوس، بوته خشک و بوته تیغ دار استفاده زیادی می شود.

سبک مدیترانه ای

این سبک معمولاً در شمال و جنوب کشور بسیار دیده می شود و اگر این سبک را دیده باشید، به زیبایی و محلی بودن آن پی برده اید. اجرای این سبک ظرافت بسیار زیادی می خواهد و آن کسی که وظیفه پیاده سازی این طرح را دارد، باید خیلی حرفه ای باشد. سبک مدیترانه ای با یک دیوار بلند که معمولاً به صورت مربع یا مستطیل است، شروع می شود.

در بین این دیوارها ستون و درهایی قرار می گیرند که هم زیبا هستند و هم به استحکام خانه کمک می کنند. در این سبک معمولاً وسط خانه خالی می ماند و در آن یا آبنما و یا حوض با حوضچه قرار می دهند.درخت های نخل و زیتون نقش زیادی در زیبایی این سبک دارند. برخی افراد نیز از گیاه های آویزان برای بیشتر زیبا کردن خانه استفاده می کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>