اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ساختمان

اگر قصد خرید خانه ی قدیمی را دارید، احتمالاً این ساختمان جذابیت و استحکام قابل اطمینانی دارد. از مقایسه ی خانه های قدیمی با بسیاری از خانه های نوساز، اغلب به نظر می رسد خانه های قدیمی از کیفیتی برخوردارند که در طراحی های مدرن کنار گذاشته شده است.

یکی از جذابیت های اصلی ساختمان های قدیمی فضای آن هاست. اتاق های خانه های قدیمی بزرگ تر از ساختمان های جدید است. فضای باغچه ها هم معمولاً بسیار بزرگ تر است که این موضوع باعث می شود خانه های قدیمی برای خانواده های جوان جذابیت ظاهری بیشتری داشته باشد. ساختمان های قدیمی اغلب وسیع هستند پس لازم نیست نگران جا دادن اسباب و اثاثیه ی خود در خانه باشید!

فضا: خانه های قدیمی اغلب جادار هستند که تا به امروز هنوز برای صاحبان ملک برتری مهمی محسوب می شود.

دیوارهای ضخیم: امروزه بسیاری ازملک های مدرن با دیوار و گچ تخته های نازک و سبک ساخته می شود درحالی که خانه های قدیمی معمولاً دیوارهای ضخیم از جنس آجر یا سنگ دارند.

پارکینگ بهتر: وجود پارکینگ های متعدد و راه ورودی طولانی در خانه هایی که متعلق به دوره ی تاریخی خاصی است بیشتر دیده می شود. امروزه صاحبان خانه های نوساز در بهترین حالت فقط جا برای پارک یک ماشین، آن هم خارج از خانه، دارند.

اتاق و باغچه ی بزرگ تر: درگذشته، توسعه ی ساختمان های آسمان خراش مثل امروز رایج نبود و معمولاً در هر خانه چند ماشین دیده نمی شد بنابراین دورتادور خانه پر از فضای آزاد و باغچه بود.

معایب خانه ی قدیمی

سیستم گرمایشی قدیمی: اسم خانه های قدیمی به خاطر ضعیف شدن سیستم گرمایشی و از دست رفتن گرما بد دررفته به این معنی که گرم کردن خانه های قدیمی بیشتر طول می کشد.

فرسودگی: عیب دیگر خانه ی قدیمی فرسودگی است که شاید موردبازسازی قرار نگرفته باشد. ممکن است با مشکلاتی نظیر رطوبت، سوراخی دیوار و سقف ها و لوله ها و سیم های کهنه و فرسوده روبه رو شوید.

تعمیرات: بعد از اسباب کشی به خانه ی قدیمی، اغلب باید تعمیراتی انجام دهید. مثلاً باید خانه را دوباره رنگ بزنید و اگر خانه امروزی نشده باشد، حداقل، دستی به روی دکور قدیمی آن بکشید.

هزینه ی نگهداری بالا: در بعضی از خانه های قدیمی، اگر به چیزی احتیاج داشته باشید که امروز دیگر قابل دسترس نیست، هزینه ی تعمیر بعضی از موارد خاص بیشتر خواهد بود.

نکات مربوط به خرید خانه ی قدیمی

هنگام خرید خانه ی قدیمی از پرسیدن سؤال غافل نشوید. به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ساخت وساز و وضعیت ملک بسیار مهم است. همچنین باید در مورد محله و توسعه ی منطقه درگذشته پرس وجو کنید.یک نقشه بردار شما را از هرگونه عیب و کاستی که ممکن است از دست شما دررفته باشد آگاه می سازد تا قبل از خرید ملک از هزینه ی تعمیرات موردنیاز مطلع شوید.

معمولاً برای خانه های قدیمی، به خصوص اگر خانه تغییر شکل داده یا در وضعیت بدی به سر می برد، به بازبین نیاز دارید.اختصاص دادن 20% بودجه ی بیشتر برای تعمیر و بازسازی و هرگونه مشکل غیرقابل پیش بینی، موارد مخفی و فرسودگی کلی بعد از اسباب کشی فکر خوبی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>