اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ماسه

اسامی ماسه ها درواقع اشاره به محلی دارند که ماسه از آن به دست آمده است. این نوع ماسه چسبنده و یا ماسه ساحلی هم عمدتاً از سواحل و یا نواحی اطراف خط ساحلی جمع آوری می شود.ماسه ساحلی به عنوان ماسه شسته شده نیز شناخته می شود که اشاره به نحوه ی فرآوری آن دارد.

این ماسه را برای پاک کردن از هرگونه گردوخاک، رس، لای، رسوبات و... می شویند. سپس آن را رها می کنند تا به طور کامل خشک شود. ذراتی که ماسه ساحلی-چسبنده را تشکیل می دهند بسیار ریز هستند و براثر جذر و مد های مکرر و ضربات آن، بسیار صاف و گرد گوشه می باشند. رنگ ماسه ساحلی معمولاً زرد و قهوه ای گونه است.

به علت اینکه ماسه ساحلی از مناطق ساحلی به دست می آید، در آن نمک موجود است. همان طور که گفته شد نمک موجود در آن، رطوبت هوا را جذب می کند و مشکلات نم گرفتگی را ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل کاربرد زیادی در ساخت وساز ندارد.

مشکل دیگر آن است که مقداری کلرید نیز در آن وجود دارد. اگر تابه حال به تکه ای فلز کهنه که مدتی در معرض هوای دریا قرار داشته باشد دقت کرده باشید، حتماً متوجه زنگ زدگی و فرسایش شدید آن شده اید.

با در نظر گرفتن مطالب بالا و این حقیقت که مصرف فولاد در صنعت ساخت وساز بسیار زیاد است، متوجه خواهید شد که چرا این نوع ماسه نباید در سازه های فولادی استفاده شود. چراکه در مدت نسبتاً کوتاهی موجب خوردگی و زنگ زدگی آن خواهد شد.حال جدا از نکاتی که گفته شد، ماسه ساحلی کاربردهایی هم دارد:

  • بندکشی سنگ فرش و اتصال قطعات کف پوش پاسیو
  • ماسه بازی کودکان (لازم است برای از بین بردن آلودگی، دو بار شسته شود)
  • مناطق تفریحی
  • طراحی بخش هایی از زمین گلف
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>