اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ماسه

به غیراز ماسه، سیلیکا در بسیاری از مواد دیگر طبیعی و ساخته ی انسان نیز یافت می شود، شامل کوارتز (که یکی از معمول ترین محل های وجود سیلیکا)، رس، شیشه، سیلیکا ژل و هم چنین در مواد غذایی و دارویی.همان طور که گفته شد، سیلیکا یا قطعات کوچک سنگ، بخش اصلی ماسه را تشکیل می دهند و کوارتز رایج ترین ماده ای است که به طور مؤثر سیلیکا را تشکیل می دهد.

خود کوارتز (که گاها بانام سیلیسیم دی اکسید شناخته می شود)، زمانی شکل می گیرد که اکسیژن با سیلیکون ترکیب شود.یکی دیگر از اجزای اصلی تشکیل دهنده ماسه، فلدسپار است. فلدسپار یک گروه بسیار رایج مواد معدنی است که تقریباً تا یک سوم از سطح زمین را تشکیل می دهد. فلدسپار معمولاً روی پوسته زمین و در مقدار زیادی از ماسه یافت می شود

در طول زمان و براثر وزش باد، امواج دریا و فرسایش، کوارتز و فلدسپار باهم ترکیب می شوند (همراه با مواد دیگری مثل استخوان، صدف، مرجان، شیشه و اخیراً پلاستیک که باید به آن توجه کرد) و ماسه را در ساحل، بستر رودخانه، اطراف دریاچه ها و سایر خطوط ساحلی ایجاد می کنند.

معمولاً ماسه و یا سایر مواد مشابه آن مثل شن و لای (که معمولاً در بستر رودخانه و یا حاشیه رودخانه یافت می شود)، بر اساس سایز دانه ها تقسیم بندی می شوند. دانه های ماسه درشت از لای و ریزتر از شن هستند و جایی میان این دو قرار دارند. به عنوان یک قانون کلی، اندازه دانه های ماسه را بین 6/0 میلی متر تا 2 میلی متر در نظر می گیرند.

همان طور که مختصراً در بالا اشاره شد، ماسه به طرز قابل بحثی پرمصرف ترین ماده در صنعت ساخت وساز محسوب می شود. از ماسه برای تولید بتن، ملات، بلوک، آجر، شیشه، قالب های ریخته گری و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. به همین دلیل، تقاضا برای ماسه بسیار زیاد است؛ بنابراین مانند تمامی مواد طبیعی دیگر، منابع محدود برای آن وجود دارد و تا آینده ای نه چندان دور، موجودی آن لاجرم رو به اتمام می رود. با در نظر گرفتن این مسئله، نه تنها برای حفظ خود منابع، بلکه برای کاهش اثرات زیست محیطی ناشی از استفاده ی میلیاردها تن ماسه در دنیا، باید با آن به عنوان یک منبع ارزشمند رفتار کرد و دورریز آن را به حداقل رساند.

آخرین نکته ای که باید درباره ی ماسه مصرفی در ساخت وساز به خاطر بسپارید آن است که باید تا جای ممکن آن را به صورت تمیز و بدون هرگونه ناخالصی (خاک، رس و...) استفاده کرد و با توجه به نوعی که استفاده می شود بهتر است دانه بندی یکسانی داشته باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>