اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


سنگ ساختمانی


دیوارچینی با سنگ

مزایا

بنایی با سنگ، به دلیل دوام طبیعی سنگ، مقاوم ترین بادوام ترین مصالح در برابر آب وهوا می باشد. استفاده از سنگ برای ساختمان هایی که دارای تردد زیاد هستند، توصیه می شود، زیرا سنگ خمیده نمی شود. یکی از مهم ترین مزایای سنگ، زیبایی ظاهری آن است زیرا این مصالح دارای تنوع رنگ، اندازه و بافت مختلف، امکانات طراحی بی پایان است. درنهایت، بنایی با سنگ به لطف دوام آن به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد.

معایب

دیواره های سنگی ضخیم و سنگین هستند و باعث کاهش فضای کف می شوند. همچنین دارای وزن مرده بالا، همراه با مقاومت خمشی و کششی و مقاومت لرزه ای کمی هستند. دیوارچینی با سنگ زمان بر بوده و به کارگران ماهر احتیاج دارد، زیرا نمی توان آن را به راحتی تغییر شکل داده، تعمیر یا جابه جایی کرد. هنگام استفاده از روش بنایی با سنگ، نصب دقیق سنگ ها باعث می شود سازه نهایی برای ساکنان آن ایمن تر شود.

دیوارچینی با بلوک بتن

مزایا

بلوک های بتنی در برابر شرایط آب وهوایی، آفات، کپک و آتش سوزی مقاوم هستند. حمل ونقل بلوک های بتنی می تواند بسیار گران باشد، اما این مصالح عموماً در محل ساخت بنا یافت می شوند. بلوک های بتنی در اندازه ها، روکش ها و رنگ های مختلفی موجود هستند. این بلوک ها همچنین می توانند برای رفع نیازهای پروژه خاص ساخته شده و برخی از بلوک های بتنی با استفاده از مواد بازیافتی ساخته می شوند. علاوه بر این، بلوک های بتنی عایق خوبی در برابر گرما، صدا و رطوبت هستند.

معایب

حمل و کنترل بلوک های بزرگ بتنی سنگین و دشوار است و به نیروی انسانی بیشتری احتیاج دارد. بلوک های بتنی همچنین میزان فولاد موردنیاز در سازه های بتنی را افزایش می دهند. قیمت بلوک های بتنی بسته به منطقه، هزینه سیمان و در دسترس بودن مصالح می تواند متفاوت باشد. حل مشکلات لوله کشی در یک سازه بنایی بتنی سخت تر است، زیرا می تواند باعث جاری شدن آب در داخل بنا شود. در این حالت باید بلوک های بتنی تخریب شوند و منجر به تضییع مصالح شده و تعمیرات آن گران قیمت می باشد. یک سیستم زهکشی مؤثر در هنگام استفاده از روش بنایی با بتن بسیار مهم است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>