اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ساختمان

هر ساختمانی با هدف و کاربری خاصی ساخته می شود. اما گاهی ممکن است به دلایلی ناچار به تغییر کاربری ساختمان باشید. کاربری ساختمان که به مفهوم تعیین نحوه استفاده، چگونگی بهره برداری و فعالیت های شهری اطراف آن می باشد، توسط شهرداری مشخص می گردد.

تغییر کاربری نیز به هر گونه تبدیل و تغییر در نحوه و نوع استفاده و بهره برداری ساختمان اطلاق می شود.کاربری املاک بر اساس چگونگی استفاده از ساختمان ها به کاربری مسکونی، تجاری، صنعتی، ورزشی، خدماتی، معدنی، کشاورزی و فاقد کاربری دسته بندی می شود.

کاربری املاک، بر روی ارزش آن تأثیرگذار می باشد. به طور مثال ارزش املاک تجاری بیشتر از املاک با کاربری مسکونی می باشد. اما از این میان کاربری مسکونی فراوانی بیشتری نسبت به سایر کاربری ها دارد.

هزینه تغییر کاربری مسکونی به تجاری

هزینه تغییر کاربری مسکونی به تجاری و سایر ساختمان ها در منطقه ای نسبت به منطقه دیگر و همچنین خیابانی به خیابان دیگر متفاوت می باشد. از عوامل دیگر تأثیر گذار بر هزینه تغییر کاربری میزان دوری یا نزدیکی آن به برخی از اماکن مهم و نیز متراژ ملک است. علاوه بر این هر سال نرخ جدیدی به عنوان نرخ پایه برای آن در نظر گرفته می شود. بنابراین می توان گفت بسته به شرایط و موقعیت هر ملک، هزینه تغییر کاربری آن متفاوت می باشد.

تغییر کاربری مسکونی به تجاری یا اداری به دو روش کلی تغییر کاربری از طریق تخریب و نوسازی و تغییر کاربری از طریق دریافت مجوز انجام می شود. بدین منظور مالک باید به دفتر خدمات مورد نظر مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نماید. در این درخواست باید مشخصات ملک، هویت و مشخصات مالک و نوع تغییر کاربری مد نظر ذکر گردد. همچنین گواهی مبنی بر نبود خلافی، تسویه حساب عوارض شهرداری نیز برای ثبت درخواست الزامی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>