اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

جرثقیل

مکانیسم بوم جرثقیل با توجه به نوع جرثقیل و کاربرد و استفاده آن متفاوت است جرثقیل های بوم دار به دو دسته جرثقیل های بوم خشک و جرثقیل های تلسکوپی بوم بلند تقسیم بندی می شوند که هر کدام خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند بوم جرثقیل از فولاد و آلیاژهای آن ساخته شده که بر روی جرثقیل مونتاژ شده و با بازوی هیدرولیکی به حرکت در می آید.

از جرثقیل های بوم خشک بیشتر در بنادر کشتیرانی به دلیل انعطاف کم و ثابت بودن آنها استفاده می شود. اما از جرثقیل های بوم بلند برای ساخت ساختمانها و برج های بلند و ارتفاع بالا به دلیل انعطاف زیاد و قابلیت حرکت و جابه جایی خوب آنها استفاده می شود. به تعداد هر بوم، کابل هایی برای ارتباط با هم و حفظ تعادل در بین آنها قرار دارد تا اجسام و وسایل سنگین و عظیم الجثه را جا به جا کنند با توجه به اینکه این نوع جرثقیل ها دارای بوم بلند هستند بیشتر برای کار در ارتفاعات و سازه های بلند کاربرد دارند.

برای حفظ ایمنی و امنیت همه جانبه اعم از شخص اپراتور و راننده جرثقیل، عابران پیاده، خودروهای عبوری حاضر در نزدیکی سایت ساختمانی و همچنین کارگران و مهندسان پروژه باید استانداردها و اصول ایمنی داخلی و بین المللی را به طور کامل رعایت نمود. رعایت این دستوالعمل ها می تواند امنیت و سلامت تمام افراد را تضمین کند و از به روز حوادث ناگهانی و غیر مترقبه جلوگیری کند.

یکی از این استانداردهای بین المللی که شامل قوانین و دستورالعمل های سختگیرانه ای برای استفاده از انواع جرثقیل ها از جمله جرثقیل های دارای بوم و بالابر بوده، استانداردها و دستوالعمل های OSHA است. با توجه به دستورالعمل های OSHA کلیه کارگران، اپراتورها و راننده ها باید آموزش های لازم برای حفظ ایمنی و امنیت برای جلوگیری از به روز حوادث ناگهانی و غیر مترقبه را ببینند.

آموزش هایی در زمینه اینکه چگونه از سقوط و افتادن اشیاء، آسیب و صدمه زدن به سازه های ساختمان ها و برج ها، سقوط از ارتفاع و ایجاد سر و صدا جلوگیری کرد در این نوع دستورالعمل ها وجود دارد. برخی قوانین داخلی هم در این زمینه وجود دارند از جمله اینکه اگر قرار است خیابان و پیاده رو بسته شود؛ مجوزهای لازم قبل از شروع کار از پلیس راهنمایی و رانندگی گرفته شود و اینکه جابه جایی و حمل و نقل وسایل و تجهیزات سنگین ساختمانی به نحوی انجام شود که از روی عابرین پیاده و خودروهایی عبوری انتقال داده نشود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>