اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تعریف:
لندینگ کرافت ( به انگلیسی: Landing craft) که بعضی وقتها لندینگ کرفت یا لندی کرافت نیز در زبان فارسی نامیده می شود یک وسیله حمل دریایی است که در اصل برای جابه جایی نیروهای نظامی دریایی در ساحل بوده است که امروزه علاوه بر کاربرد نظامی، از این وسیله در حمل دریایی تجاری نیز استفاده می‌شود. این وسیله در بخش نظامی به ناوچه آبی خاکی مشهور است.

تاریخچه:
اولین مورد استفاده از لندینگ کرافت به جنگ اول جهانی در نبرد چاناق قلعه یا همان گالیپولی ما بین امپراطوری عثمانی و نیروهای ائتلافی (انگلستان، فرانسه و آنزاک ها) بر می‌گردد که برای جابه جایی و پیاده کردن نیروها در ساحل استفاده شد. در جنگ جهانی اول و دوم استفاده از این وسیله به افزایش چشمگیری پیدا کرد و نقش آن از پیاده کردن نفرات به پیاده ادوات نظامی نیز گسترش یافت. هم اکنون لندینگ کرافت های جدید نظامی تهیه شده اند صرفا کاربرد نظامی دارند.

لندینگ کرافت

استفاده از لندینگ کرافت ها:
لندینگ کرافتها بر خلاف بارج ها با نیروی محرکه خود حرکت می کنند و نسبت به بارج کوچک تر و سریع تر هستند.از این وسیله امروز در حمل دریایی به جزیره یا در کانال ها استفاده می شود. از این وسیله می توان برای جابه جایی خودرو، مواد فله، ماشین آلات سنگین، کامیون و کانتینر استفاده کرد.

کشتی

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>