اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پلاستیک

تولید روزافزون پلاستیک ها برای کره زمین و ساکنان آن مشکلات عدیده ای ایجاد کرده است. که باعث ایجاد سؤالاتی (از قبیل آیا در بطری های پلاستیکی آب بنوشم؟ آیا در ظروف پلاستیکی غذا نگه داری کنم؟ اگر ظرف پلاستیکی در آفتاب قرار گیرد قابلیت استفاده محتوی آن وجود دارد؟...) در جامعه شده است. از مؤثرترین راه حل های این مشکل مصرف اصولی و در جای درست و همچنین بازیافت مهندسی پلاستیک ها است. به منظور مصرف اصولی پلاستیک ها لازم است تا ابتدا آن ها را شناسایی نموده و پلاستیک های مضر برای سلامتی را مشخص نمایید.

دراین بین با بررسی تحقیقات علمی صورت گرفته مشخص می شود که همه پلاستیک ها برای سلامت مضر نیستند. یکی از مضرترین و سرطان زا ترین پلاستیک ها در زیرمجموعه کد 7 به نام پلی کربنات قرار دارد. این پلیمر دارای ماده خطرناک بیس فنول اِی (BPA) است. این ماده یک استروژن سنتزی ضعیف است که برهم زننده تعادل هورمونی بدن است. در بیش از 80% بافت های سرطانی وجود BPA اثبات شده است.

دسته دیگر در پلاستیک های مضر کد 3 یعنی پلی وینیل کلراید (PVC) است. البته ماده مضر خود پلیمر نیست بلکه دو افزودنی متداول در صنعت این محصول است. یک نرم کننده های فتالاتی (Phthalates) دو پایدار کننده های حرارتی بر پایه سرب. فتالات ها پیوند ضعیفی با پلیمر برقرار نموده و به راحتی وارد غذاها (مخصوصاً غذاهای چرب مانند گوشت) می گردند. این ماده خطرناک باعث ایجاد صدمه جدی در جگر، کاهش قدرت ایمنی مردان، افزایش احتمال سقط جنین زنان و... می گردد. پایدار کننده های بر پایه سرب هم اثراتی جبران ناپذیر بر سیستم ایمنی و تغییرات هورمونی می گذارند.

دسته سوم پلیمرهای مضر کد 6 یعنی پلی استایرن (PS) است. این پلیمر در دماهای بالا ماده خطرناک استایرن آزاد نموده که یک کارسینوژن (Carcinogen یا ماده سرطان زا) است. این ماده بر تعادل هورمونی بدن و قدرت تولید مثل انسان ها اثرات مخربی دارد. البته با توجه به بررسی­های علمی صورت گرفته میزان آزاد سازی این ماده سرطان زا 6.6میکروگرم است که 10، 000 برابر کمتر از حد تعیین شده توسط FDA است.

کد 1 مربوط به پر استفاده ترین پلیمر در صنعت غذایی است. پلی اتیلن ترفتالات (PET) یک پلیمر ایمن شناخته می شود. اما گزارش هایی مبنی بر آزادسازی فلز سنگین آنتیموان (Antimony) در دمای بالا برای این پلیمر ارائه شده است. آنتیموان یک فلز سنگین سمی است که در سنتز این پلیمر به عنوان کاتالیزور استفاده می گردد که وجود آن در مایعات موجب اسهال و زخم معده می گردد.

درنتیجه باید از استفاده­ی کدهای 3 و 7 اجتناب نمود و تا حد امکان از خرید کالاهای دارای این دو کد خودداری کرد. همچنین کدهای 1 و 6 را باید حداکثر در دمای محیط استفاده نمود.لازم به ذکر است کدهای 2 و 4 و 5 یعنی HDPE و LDPE و PP بهترین انتخاب در پلاستیک ها برای استفاده هستند. همچنین ظروف پلی پروپیلنی (PP) برای کاربردهای دمای بالاتر نیز بهترین انتخاب هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>