اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بالن

یک بالون یا بادکنک زمانی می تواند معلق بماند که با گازی سبک تر از هوا پرشده باشد. در بین گاز ها، هیدروژن سبک ترین گاز می باشد. بالون های هیدروژنی می تواند تا ارتفاع زیادی بالا بروند و در هوا معلق باشند.

گاز هیدروژن به عنوان سبک ترین گاز شناخته می شود بادکنک و یا بالون های پرشده با گاز هیدروژن روی هوا معلق می مانند گاز هیدروژن آتش زا و واکنش پذیری بالایی دارد. این گاز بی بو، بدون مزه و غیرسمی می باشد. گاز هیدروژ ن قابلیت احتراق پذیری بسیار بالایی دارد.

هیدروژن واکنش پذیری بالایی دارد وقتی گرمای کافی برای انجام واکنش با اکسیژن هوا را از منبعی دریافت کند به سرعت واکنش می دهد و در اثر این واکنش انرژی زیادی آزاد می شود که به شکل انفجاری بزرگ نمایان می شود.

در اثر گرم شدن گاز هیدروژن درون بادکنک و یا بالون ها فشار داخل آن ها زیاد شده باعث سوراخ شدن لاستیک بادکنک و یا بالون ها می شود و گاز داخل بادکنک به بیرون نشت پیدا می کند در این حالت اگر گاز داخل بالون ویا بادکنک هلیوم بود گاز فقط در هوا پخش می شد اما با آزاد شدن گاز هیدروژن، هیدروژن با اکسیژن واکنش می دهد و منجر به انفجار می شود.

بالون های هیدروژنی را محکم به یک دیگر نبندید زیرا اصطحکاک این بالون ها با یک دیگر منجر به تولید گرما و انفجار می شود.بالون های هیدروژنی را در ماشین رها نکنید به خصوص در طول روز و زیر آفتاب، دما در محیط ماشین بالا رفته و منجر به انفجار می شود.

اگر از بالون های هیدروژنی در مهمانی و تولد و…. استفاده میکنید حتما دقت شود که از شمع، لامپ روشن و هر منبع گرمایشی دور نگه داشته شود.و در کل پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان از هیدروژن برای پرکردن بالون یا بادکنک استفاده نکنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>