اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ایمنی لاستیکتایرهای کامیون ها و ماشین آلات سنگین به دلیل کاربری و تحمل وزن باری بالا نیازمند بررسی و رسیدگی نکات مهمی بوده که این نکات متفاوت از لاستیک و تایرهای ماشین های سواری می باشد به همین منظور در این پست به اطلاعاتی اجمالی از چگونگی نگه داری تایر های کامیون ها پرداخته ایم.

در مرحله اول باید به این نکته توجه داشت باشید که نصب تایر کامیون به روی رینگ توسط افراد ماهر و فنی انجام گیرد.

هرگز از دو تایری که دارای ساختار سیمی و نخی و سایز متفاوت می باشند برای جلوگیری از بروز هر نوع خطر همزمان با یکدیگر مورد استفاده قرار ندهید.

حفظ جان سرنشینان در هر نوع خودرو مهم بوده به همین منظور پس از سایش کامل آج تایر و اولین تماس نقطه سایش با سطح جاده می بایستی برای تعویض تایر اقدام نمود.

به منظور جلوگیری از صدمات احتمالی می بایست سایز تایر و رینگ کاملا متناسب و از رینگ های غیر استاندارد و نا معتبر استفاده نشود و قبل از نصب تایر بر روی رینگ روی لبه رینگ و طوقه تمیز گردد.
خودروهای دو اکسلی که دو تایر دو قلو در کنار هم استفاده می شوند به دلیل فشار و گرمای بیش از حد ایجاد شده باعث جدا شدن اتصال های ساختار تایر و صدمه دیدن تایر کامیون می شود به همین منظور باید تعویض هر دوتایر دریک زمان انجام شود.

زمانی که بادتایر ها از میزان حد استاندارد بیشتر باشد، منجر به افزایش بیش ازحد قسمت میانی آج تایر شده که این امر باعث می شود طول عمر و عملکرد مناسب خودرو در شرایط مختلف جاده ای مورد آسیب قرار گیرد.

زمانی که باد تایر از حد استاندارد کمتر باشد باعث سایش تایر و از بین رفتن ماهیت ظاهری تایر شده و به دلیل گرما و فشار بیش از حد ایجاد شده باعث صدمه دیدن تایر و جدا شدن اتصال های ساختار تایر می گردد.

اگر در حین دور زدن با کامیون خود دچار محدودیت فضا شدید با کمترین سرعت 5 کیلومتر بر ساعت اقدام به دور زدن کرده و شعاع دور زدن خود را افزایش داده تا سایش نا متقارن تایر به حداقل کاهش پیدا کرده. باید به این نکته توجه داشت که از دور درجا زدن و دور زدن های تند و سریع خودداری کنید.

بار بیش از حد و همچنین حرکت با سرعت بیش از حد مجاز درج شده بر روی تایر باعث ایجاد صدمه جدی تایر می شود. هرگز نباید وسایل نقلیه را در کنار ژنراتور و منابع گرمایشی و یا نقاطی که مواد حل کننده و یا روغنی دارند پارک شود.

همچنین دقت در نحوه بارگیری امری ضروری است. از تجمع بار سنگین با حجم کم در یک قسمت کانتینر و اتاق بار کامیون خودداری کنید، این امر سبب ایجاد فشار بر روی یک جفت تایر شده و تایر های دیگر اتاقک بار بدون فشار در حرکت باقی می مانند. تقسیم فشار بار بر روی تمام سطوح به طوری که یک جفت لاستیک به تنهایی متحمل آن نباشد امری ضروری در حفظ سلامت تایر است.

قبل از استفاده از وسیله نقیله به منظور حفظ ایمنی سرنشینان و خود، به وسیله دستگاه اندازه گیری درجه باد، باید باد تمام تایرها بررسی شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>