اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

مشکلات فلیپ فلاپ های SR مدار:
مشکلات خاصی در فلیپ فلاپ های SR به عنوان پایه ای ترین فرم مدارات فلیپ فلاپی، وجود دارند. برای شرایط یک تا چهار در جدول بالا، خروجی¯¯¯¯Qمعکوس خروجیQ است.

مدار8

اما در ردیف پنجم در این جدول، هر دو ورودی دارای حالت صفر منطقی هستند. این ورودی ها باعث می شوند هر دو خروجیQو¯¯¯¯Q در حالت یک منطقی قرار گیرند.

از آن جا که این خروجی ها دیگر در منطق متضاد با یکدیگر نیستند، در عمل این حالت مجاز نیست، حتی اگر به لحاظ تئوری امکان پذیر باشد.

در ردیف ششم از جدول، هر دو ورودی در حالت یک منطقی قرار دارند و در نتیجه خروجی ها در حالت نامشخص (Indeterminate) قرار می گیرند.

این حالت به این معنی است که اگرچه خروجی ها در منطق مخالف با یکدیگر هستند، اما دقیقا مشخص نیست که آیا خروجیQ در حالت صفر منطقی قرار دارد یا یک منطقی. توجه کنید که در غیاب پالس های ورودی، هر دو ورودی در حالت یک منطقی قرار دارند و این مورد مشکلی ندارد؛ زیرا خروجی ها در وضعیتی هستند که از حالت آخرین ورودی به خاطر سپرده اند.

حالت نامشخص یا حالت منطقی نامعین فقط زمانی اتفاق می افتد که ورودی ها با هم از حالت 0 و 0 به حالت 1 و 1 تغییر یابند.

در عملکرد عادی باید از وقوع این حالت خودداری شود.

زمانی که ابتدا منبع تغذیه را اعمال کنیم، احتمال زیادی دارد که این حالت اتفاق بیفتد و منجر به نتایج غیرقطعی شود، اما فلیپ فلاپ با اعمال پالس به هر کدام از ورودی ها عملکرد عادی خواهد داشت.

بنابراین فلیپ فلاپ SR یک حافظه ساده تک بیتی است. اگر ورودی S به منطق صفر برده شود و سپس مجددا به منطق یک تغییر یابد، هر پالس صفر دیگری که در ورودی¯¯¯¯S اعمال شود، فاقد تأثیر روی خروجی خواهد بود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
مهیار صادقی :
عالی 💞
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>