اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

صادرات

تسهیل و تسریع در صادرات، خواسته به‌حق فعالان اقتصادی کردستان است
سی ویکمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات فراروی تجار و صادرکنندگان استان در استانداری کردستان برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در این نشست گفت: استان کردستان علی رغم برخورداری از ظرفیت های غنی اقتصادی به ویژه کشاورزی، معدن، گردشگری و بازرگانی در شاخص های توسعه اقتصادی کشور جایگاه مناسبی ندارد.

سید کمال حسینی افزود: استان کردستان در چند دهه گذشته همواره یکی از استان های محروم ایران بوده است. این امر نتیجه عدم توجه به زیرساخت های منطقه، بسترهای روانی و مشوق های لازم برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده و متأسفانه بی توجهی به دلایل تاریخی توجیه می شود.

حسینی افزود: کردستان به دلیل ویژگی های ژئواستراتژیکی، تنوع فرهنگی و برخورداری از منابع گسترده انرژی مورد طمع قدرت های جهانی بوده و مستعد حوادث بسیاری است. بنابراین تحولات جدید منطقه ای و دخالت برخی کشورها در امور همسایگان می طلبد دانش دقیق تری از وضعیت خود داشته و به شیوه عملی تری به عدالت اقتصادی و توسعه فراگیر بپردازیم. وی بی توجهی به بخش خصوصی استان را یکی از عوامل ضعیف بودن بنیه های اقتصادی کردستان عنوان کرد و گفت: برای توسعه استان باید ظرفیت های بخش خصوصی به کار گرفته شود. انتظار داریم شرایط سخت افزاری و نرم افزاری به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های فعالان بخش خصوصی مدنظر قرار گیرد.

رئیس اتاق سنندج اظهار داشت: از سرگیری فعالیت مرز سیف سقز و رسمی شدن مرز سیرانبند، بر طرف کردن مشکلات مرز باشماق مریوان، ضرورت ایجاد تردد مرزی برای بازرگانان دو طرف و ایجاد شرکت های حمل و نقل مشترک از جمله انتظارات فعالان بخش خصوصی از دولتمردان است.

برای ورود به بازار 500 میلیونی جهان عرب باید از عراق و سوریه وارد شویم
در ادامه دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، تجارت با جهان عرب را برای کشور لازم دانست و اظهار داشت: برای ورود به بازار 500 میلیونی جهان عرب باید از عراق و سوریه وارد شویم.

حسن دانایی فر با اشاره به اینکه عراق و سوریه در آستانه ورود به بازسازی هستند، گفت: ارزش صادرات سال گذشته به عراق 6.4 میلیارد دلار بود. پیش بینی می شود صادرات امسال به 8.1 میلیارد دلار برسد.
متاسفانه صدور خدمات فنی مهندسی نداریم و امیدواریم در سال 2019 بتوانیم در صدور این خدمات موفق تر باشیم. وی از همکاری با عراق در بخش های صدور کالا، گردشگری، انرژی و خدمات فنی مهندسی خبر داد و افزود: سال گذشته 6 میلیون زائر بین دو کشور تردد کرده اند که 72 درصد گردشگران خارجی ایران زائران عراقی و 75درصد گردشگران خارجی عراق نیز زائران ایرانی بوده اند.

دانایی فر وی به صدور 1200 مگاوات برق از طریق3 خط و همچنین انتقال 24 میلیون مترمکعب گاز از 2 خط، به عراق خبر داد و یادآور شد: عراق رتبه اول صادرات ایران را به خود اختصاص داده است. وی بر لزوم ایجاد شرکت هایی برای توسعه گردشگری سلامت تأکید کرد و گفت: دفاتر این شرکت ها باید در اقلیم و با دید جذب گردشگر از بصره و بغداد و سایر استان های عراق ایجاد شود. در سوریه نیز اراده سیاسی برای فعالیت اقتصادی وجود دارد، کارخانه های زیادی آنجا نیازمند بازسازی و سرمایه گذاری هستند.

لینک خبر: http://otaghiranonline.ir/news/17219

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>