اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

اسکانیا
اسکانیا یا اسکونه نامی برگرفته از استان تاریخی در جنوب کشور سوئد می باشد که یکی از مطرح ترین کمپانی‌های بزرگ سازنده انواع کامیون، اتوبوس و موتور دیزل می باشد. تاریخچه اسکانیا را می توان در سال 1891 با تأسیس کارخانه ساخت واگن راه آهن جست و جو کرد که با نام وابیس در منطقه سودتلیا تأسیس شد. اسکانیا در سال 1900 در شهر مالمو سوئد با هدف ساخت دوچرخه تأسیس شد این شرکت به تدریج تغییر جهت داد و به سمت تولید خودرو و کامیون رفت تا اینکه در سال 1911 با ادغام دو کمپانی، شرکت اسکانیا‌وابیس را پدید آوردند.

اسکانیا

اسکانیا کم کم تولید اتوبوس را تجربه کرد و از سال 1920 به تولید اختصاصی کامیون و اتوبوس پرداخت. این روند تا بعد از جنگ جهانی ادامه داشت و توانست بخش عمده ای از ساخت انواع کامیون در دنیا را در اختیار خود قرار دهد. دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت اسکانیا در شهر سودتلیا در 30 کیلومتری استکهلم قرار دارد. نشانی شرکت اسکانیا یک اژدها که بر روی سر آن تاجی است می باشد که محصولاتی نظیر انواع کامیون، کشنده و اتوبوس را تولید و بازار وسیعی از کشورهای جهان را در اختیار دارد.

کامیون و اتوبوس اسکانیا در ایران از حداقل سه دهه قبل حضور موثری دارند. با این حال سکوی پرش اسکانیا در بازار ایران را دو شرکت عقاب افشان که نماینده اتوبوس های اسکانیا و ماموت نماینده خودروهای سنگین را تحت لیسانس خود دارند.محصولات اسکانیا توانست با راه اندازی و مونتاژ به لطف قیمت مناسب و کیفیت مطلوب در بازار تشنه کشور ایران خیلی زود به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کند و بخش قابل توجه ای از نیاز حمل و نقل جاده ای کشور را فراهم کند.

شرکت ماموت دیزل، زیر مجموعه مجتمع ماموت به عنوان نماینده انحصاری کامیون سنگین اسکانیا در ایران فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در سال 1388 به عنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش کامیون و کشنده اسکانیا در ایران آغاز به کار کرد و در حوزه های مختلف نظیر تولید و خدمات پس از فروش کامیون های اسکانیا مشغول به فعالیت می باشد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>