اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

استارت آپ ها چگونه می توانند به افزایش بهره وری در کشاورزی منجر شود

استارتآپتصاویر ارسالی از ماهواره های مختلف از سالیان گذشته تاکنون وجود دارد و در دسترس است؛ لذا از آن ها می توان برای تشخیص سریع وقوع اتفاقات در زمین کشاورزی و اجرای اقدمات لازم استفاده کرد. همچنین با استفاده از نتایج حاصل از پردازش تصاویر ماهواره ای، متخصصان و کشاورزان می توانند به صورت هدفمند در مزارع به گشت زنی بپردازند و محصولات را بررسی کنند.


کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی در هر کشور محسوب می شود و بخشی مهمی از توسعه می تواند در این حوزه رخ دهد و اشتغال بالایی را به همراه داشته باشد. در سال های گذشته تعداد زیادی از استارت آپ هایی که جوانان راه اندازی کرده اند در این حوزه شکل گرفته است؛ فعالیت هایی که علاوه بر اشتغال باعث رونق کشت و زرع شده و افزایش بهره وری مزارع را به همراه داشته است. یکی از استارت آپ هایی که هم اکنون در این حوزه فعالیت می کند «کشت نگاران امید» نام دارد. استارت آپی که از سوی تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای کمک به افزایش بازدهی محصولات کشاورزان فعالیت خود را آغاز کرده است.

حمید فرهمند بنیانگذار استارت آپ «کشت نگاران امید» درباره تیم کاری خود گفت: گروه «کشت نگاران امید» با نام تجاری SATELARM با ایده ای نو در زمینه به کارگیری فناوری سنجش از دور (تصاویر هوایی و ماهواره ای) در کشاورزی به منظور ارتقای مدیریت و بهره وری باغ و زراعت، آماده ارائه خدماتی، همچون بررسی رشد سالم و یکنواخت محصول و شناسایی عوامل مخرب در زمین به صورت دوره ای و با دقت مکانی بالا است. «کشت نگاران امید» علاوه بر دارا بودن تخصص در زمینه کشاورزی دقیق با استفاده از دورسنجی، با ایجاد زیرساخت های ارتباطی آنلاین دارای سرعت پاسخگویی بالا به نیاز های مشتریان و هزینه کم نیز است.

در واقع این استارت آپ با تبدیل و تلفیق داده های ماهواره ای و زمینی، اطلاعاتی ارزشمند در گستره زمین زراعی و باغی یا جنگل های صنعتی و با دقت قابل قبول ارائه می دهد که به عنوان سامانه تصمیم یار به کشاورز یا مدیر مزرعه در جهت بهبود بهره وری مواد مصرفی و تولیدی، کاهش تلفات، کاهش هزینه ها و حفاظت از آب، خاک و محیط زیست کمک خواهد کرد.

به گفته فرهمند توانایی استارت آپ SATELARM به اندازه ای است که پردازش تصاویر و ارائه نتایج بسیار سریع رخ می دهد؛ در حالی که بدون استفاده از تصاویر ماهواره ای، کشاورزان و متخصصان مجبور هستند زمان و انرژی بسیار بیشتری را مصرف کنند تا با مراجعه حضوری در زمین، اطلاعات مورد نظر را استخراج کنند.

تصاویر ارسالی از ماهواره های مختلف از سالیان گذشته تاکنون وجود دارد و در دسترس است؛ لذا از آن ها می‌توان برای تشخیص سریع وقوع اتفاقات در زمین کشاورزی و اجرای اقدمات لازم استفاده کرد. همچنین با استفاده از نتایج حاصل از پردازش تصاویر ماهواره ای، متخصصان و کشاورزان می توانند به صورت هدفمند در مزارع به گشت زنی بپردازند و محصولات را بررسی کنند.

فرهمند با اشاره به اطلاعاتی که این سیستم در اختیار کاربران قرار می دهد، گفت: این اطلاعات شامل نقشه های دوره ای رشد محصول، میزان و گستره خسارات وارده، میزان آبیاری مورد نیاز، شرایط مدیریت آبیاری و کوددهی هستند. گستره این خدمات علاوه بر اطلاعاتی در زمینه مدیریت مزرعه، داده هایی جهت نظارت بر صحت مدیریت مزرعه توسط کشاورز را برای مدیران ارشد شرکت های کشت و صنعت و بیمه فراهم می آورد. در خصوص جنگل های صنعتی نیز سامانه های پیش بینی و تعیین گستره آتش سوزی نیز از خدمات این گروه است.

منبع:اتاق بازرگانی تهران


نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک logo-samandehi گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>