اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

واترجت

برای شستشوی مبدل حرارتی آلوده به کک نفتی یا کک قیر، بهترین ابزار واترجت صنعتی فوق فشار قوی است که مثل دریل و بدون آسیب زدن، کک نفتی را تمیز می کند.تکنولوژی واترجت که آب را با فشار زیاد تا 3000 بار می تواند از نازل خارج نماید قدرت بالای شستشو و تمیز کردن بسیاری از آلودگی ها و رسوبات از سطوح را اثبات نموده است.

در برخی از کاربردها مثل تخریب بتن و تمیز کردن رسوبات سختی مثل کک نفتی یا کک قیر و مواد پلیمری، این قدرت بیش از سایر موارد مشهود می باشد.دامنه کاربرد واترجت های صنعتی در تمیز کردن مبدل حرارتی، از مبدل های واحد فورفورال تا مبدل های بازیافت حرارت (WHRU) و مبدل های حرارتی عمودی (VCFE) گسترده شده است.

شستشوی مبدل حرارتی کک نفتی

کُک یکی از محصولات پایین دستی نفتی است. این ماده که در فرآیندهای دما بالای پالایشگاهی به صورت ناخواسته تولید می شود، می تواند نتایج نامطلوبی در کارآیی واحدها بگذارد. از این نتایج می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انقباض جریان و انسداد در لوله ها
  • افزایش فشار برگشتی در بستر کاتالیست ثابت
  • کاهش راندمان انتقال حرارت (خصوصا در هیترها و مبدل های حرارتی)

این مشکل نه تنها بهره وری را کاهش می دهد، بلکه موجب افزایش زمان و تعداد دفعات شات دان یا توقف عملیات واحدهای تولیدی می گردد.کک نفتی به دلایل مختلفی تشکیل می شود و لازم است در فواصل زمانی مشخصی عملیات کک زدایی شود و با شیوه های مختلف تمیز کردن، لایه های ایجاد شده از بین برود. کک زدایی با بخار آب-هوا و حرارتی کنترل شده انجام می شود.

در حین عملیات، جریان خروجی مبدل ها و لوله ها به مسیر دیگری منتقل می گردد تا لایه های ایجاد شده از آن تخلیه شود.علاوه بر کک زدایی لازم است به طور منظم لوله ها و مبدل هایی که در معرض تشکیل این مواد قرار دارند شستشو شوند.

برای از بین بردن کک ها در این حالت دو روش مکانیکی و واترجت وجود دارد.تکنولوژی واترجت با قدرت فشار زیاد آب و طراحی نازل های مخصوص می تواند سخت ترین رسوبات را از سطوح مبدل ها تمیز نماید. آب با فشار تا 3000 بار با سطح دیواره ها برخورد می کند و با نیرویی که ایجاد می کند مثل دریل عمل کرده کک ها را از سطح جدا می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>