اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کالا

بازرسی و بررسی کالاها در چندین وجه صورت می گیرد یکی از آنها بازرسی کالا قبل از حمل می باشد که به بازرسی ظاهری و فیزیکی نیز شهرت دارد در این نوع بازررسی کمیت، کیفیت، نوع بسته بندی و بارگیری کالا مورد برسی قرار می گیرد.نوع دیگر بازرسی کالا، بازرسی در حین تولید کالا می باشد این بازرسی برای بررسی قطعات به کار رفته در مواد اولیه و فرآیند تولید کالا و محصول است.

این بازرسی برای کالاهایی می باشد که بعد ازتولید آن بررسی این موارد ممکن نبوده و یا هزینه بر خواهد بود به همین دلیل بازرسی در حین تولید کالا صورت می گیرد. به دلیل حضور طولانی مد ت بازرس در محل تولید کالا هزینه این نوع بازرسی بیش از حد معمول است. از این نوع بازرسی معمولا برای کالاهای آرایشی بهداشتی، مواد غذایی، تجهیزات و ماشین آلات استفاده می شود.

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بر اساس قوانین و مقرراتی که اعمال شده تمامی کالاهایی که با استفاده از سیستم انتقال ارز و یا به هر نحوی که از طریق سیستم بانکی مانند اعتبارات اسنادی، حواله های ارزی و یا ارز مبادله ای و … وارد و یا صادر می شوند برای ترخیص کالا و آزاد شدن اسناد بانکی به گواهی بازرسی یا همان (psi) نیاز دارند. همچنین با توجه به تأکید سازمان ملی استاندارد بر بازرسی و آزمایش کالاهای وارداتی داشتن استاندارد مبدا بر اساس استاندارد ملی ایران و استاندارد های معتبر خارجی با ارائه گواهینامه (Certificate of conformity)الزامی است.

بازرسی بعدی بازرسی کنترل قیمت کالا است در این نوع از بازرسی بررسی قیمت واقعی کالا انجام می شود. این نوع از بازرسی به دستور بانک و موسسه ای که تامین کننده مالی برای واردات آن کالا است، انجام می شود زیرا در هر صورت تاجر و خریدار از قیمت اصلی کالا در بازار و عرف آن را می داند و این فقط و فقط برای موسسات تامین کننده هزینه های اهمیت دارد. که آنهم به دلیل عدم سواستفاده از ارز ارزان قیمت و وام های با بهره با سود های کم می باشد. سواستفاده در این روش می تواند در زمان پیش اظهاری کالا و یا به صورت تبانی انجام شود.

بازرسی بعدی از انواع استاندارد اجباری می باشد که یکی از مهم ترین و پیچیده ترین انواع بازرسی است. در این نوع از بازرسی شرکت بازرس به نمایندگی از سازمان استاندارد در محلی که کالا از آن خارج می شود به دید فروشنده کالا را بررسی کرده و یا در آزمایشگاه های مجاز سازمان استاندارد به بررسی کالا می پردازد. بعد از این گواهی بازرسی به همراه اظهارنامه کالا به اداره استاندارد گواهینامه صادر می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>