اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی

تیتانیم

تیتانیوم یکی از متداول ترین فلزات برای کاربردهای نظامی است که به دلیل نسبت قدرت، وزن و مقاومت در برابر خوردگی بسیار خوب مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از تیتانیوم به تولیدکنندگان این امکان را داده است تا تجهیزات سبک، با دوام بیشتر (به ویژه در شرایط شدید) ایجاد کنند.

امروزه از پودر و فلز تیتانیوم برای توسعه قطعات هواپیما و همچنین موشک ها، زره پوش ها و کشتی های دریایی استفاده می شود. حتی سفینه های فضایی نیز با توجه به قابلیت انعطاف پذیری بالا در محیط های مختلف، اجزای سازنده آن از تیتانیوم هستند.

تولیدکنندگان به غیر از تیتانیوم خالص تجاری، به آلیاژهای تیتانیوم نیز اعتماد می کنند. آنها با استفاده از آلیاژهای تیتانیوم با آلومینیوم و وانادیوم، چرخ دنده های فرود، مجاری اگزوز و سیستم های هیدرولیک را تولید می کنند. اخیراً، تیتانیوم با تنگستن آلیاژ شده است و از مخلوط حاصل برای زره پوشهای تانک (محافظت از میدان جنگ) استفاده می شود. قطعات مهم ساختاری و دیوارهای آتش را می توان با آلیاژهای تیتانیوم ساخت.

با توجه به مقاومت بالای تیتانیوم، جای تعجب نیست که تولید کنندگان از این فلز برای ساخت لباس زره پوش (محافظت بیشتر در برابر تهدیدات بالستیک) استفاده می کنند. هر روز، به لطف تحقیقات نوآورانه، پودر و فلز تیتانیوم کاربردهای بیشتری در زمینه نظامی پیدا می کند. جدا از محافظت از زره پوش و اجزای ساختاری هواپیما، برای ساخت تانک ها و موشک های میدان جنگ و همچنین انواع دیگر سلاح و لوله گذاری (آب دریا) استفاده می شود.

زره پوش هم برای تانک ها و هم برای پرسنل نظامی می تواند با پودر و فلز تیتانیوم به عنوان ماده اصلی تولید شود. حامل های شخصی و تجهیزات زره پوش و همچنین روکش زره پوش از تیتانیوم ساخته می شوند. دلیل این امر این است که تیتانیوم از وزن کمتری برخوردار است، اما در برابر حملات بالستیک مقاومت بسیار خوبی دارد.

در چند دهه گذشته، محققان بر استفاده از کامپوزیت های تیتانیوم از جمله در زمینه نظامی تمرکز کرده اند. این کامپوزیت از تیتانیوم و فایبرگلاس ساخته شده است که برای ساخت تیغه های روتور مورد استفاده قرار می گیرد (امروزه در هلی کوپترهای Black Hawk یافت می شود).

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>