اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی

تیتانیم

صنعت هواپیماهای نظامی، دهه ها به پودر و فلز تیتانیوم اعتماد کرده است، به خصوص در ساخت قاب ها و بدنه های هواپیماها. امروز سایر اجزای هواپیما ساخته شده از تیتانیوم یا آلیاژهای آن را نیز خواهید دید، از جمله صفحات دسترسی باد، چرخ دنده های فرود و براکت ها. تخمین زده شده است که حداکثر 25٪ از هواپیماهای نظامی حاوی تیتانیوم هستند (این درصد بیشتر از هواپیماهای تجاری است).

دلیل محبوبیت تیتانیوم در زمینه هوافضای نظامی مربوط به عملکرد فوق العاده خصوصاً با درجه حرارت بالا (بیش از 600 درجه سانتی گراد) است. با توجه به چنین خصوصیاتی، امروزه از پودر و فلز تیتانیوم برای ساخت ریخته گری موتور جت و دیسک های کمپرسور استفاده می شود.

در صنعت نفت، از تیتانیوم هم برای اکتشاف و هم برای تولید استفاده می شود. همچنین از پودر و فلز تیتانیوم برای ساخت، مهندسی و تصفیه نفت و گاز استفاده می شود. امروزه خطوط لوله با عناصر اصلی تشکیل دهنده تیتانیوم ساخته می شوند و عملیات زیرآبی با توجه به مقاومت عالی در برابر خوردگی به آن متکی هستند (همانطور که همه می دانیم آب دریا بسیار خورنده است). گریدهای مختلف تیتانیوم برای توسعه مبدل های حرارتی (لوله در پوسته، نوع صفحه)، و همچنین پمپ ها و شیرها استفاده می شود.

در سال های اخیر، استفاده از تیتانیوم برای ساخت لوله های سوراخ دار آغاز شده است. این لوله ها اجزای چاه های نفت و گاز هستند که به مقاومت عالی در برابر خوردگی و مقاومت شگفت انگیز نیاز دارند. اکنون از تیتانیوم برای کاربردهای خوب HPHT استفاده می شود - فشار بالا در دمای بالا - که نه تنها مقاومت در برابر خوردگی بلکه در برابر ترک خوردگی ناشی از تنش را نیز نشان می دهد.

در صنعت گاز این پودر یا فلز تیتانیوم یک انتخاب ترجیحی است، زیرا قادر است مقاومت خود را در دمای بسیار پایین (که برای مایع سازی گاز طبیعی استفاده می شود) حفظ کند. لوله مبدلهای حرارتی که از فلز تیتانیوم ساخته شده است در نیروگاه های گاز طبیعی مایع استفاده می شوند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>