اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی

تیتانیم

بازار پودر و فلز تیتانیوم به استفاده از تیتانیوم خالص تجاری و همچنین آلیاژهای مختلف متکی است. در حالی که اولین مورد اغلب توسط صنایع فرآیند شیمیایی استفاده می شود، آلیاژهای آن برای سیستم های هوایی و موتورهای هواپیما، از میان سایر اجزا، انتخاب می شوند.تیتانیوم، به شکل غیر آلیاژی، ماده ای سبک و محکم است.

مقاومت کششی آن مانند فولاد کربنی است، با این وجود وزن آن نیمی از وزن فولاد است. تیتانیوم خالص نقره ای رنگ است، دارای چگالی کم و درخشش منحصر به فرد است.تیتانیوم از مقاومت در برابر خوردگی بسیار خوبی برخوردار است و گزینه ایده آل برای کاربرد در محیط های دریایی و اقیانوسی است. محصولات تراشیده شده تیتانیوم خالص عمدتا برای مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شوند.

همچنین لازم به ذکر است که فلز تیتانیوم خالص تجاری می تواند در برابر صدمه (خوردگی) ناشی از مایعات دیگر مانند باران اسیدی مقاومت کند. به همین دلیل امروزه از تیتانیوم به طور نوآورانه برای کاربردهای معماری استفاده می شود. تیتانیوم همچنین مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی در برابر تنش دارد که استفاده از آن را به ماده جالب تری تبدیل می کند.

از دیدگاه انرژی سبز، پودر و فلز تیتانیوم ماده ای سازگار با محیط زیست است. برخلاف سایر فلزات، یون های فلزات سنگین سمی آزاد نمی کند (اینها از طریق فرسایش رخ می دهند، که مشکلی برای تیتانیوم وجود ندارد).

در شکل خالص خود، تیتانیوم دارای چهار گرید مشخص است که هرکدام دارای خصوصیات مختلفی هستند (مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری، مقاومت و غیره). به عنوان مثال، تیتانیوم درجه 1 بیشترین مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری را دارد، اما مقاومت کمتری دارد. در مقایسه، درجه 4 بالاترین قدرت را دارد و فقط شکل پذیری متوسطی دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>