اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی

سولفات

کاربرد سولفات آلومینیوم در رشته پزشکی به چندین روش برای حفظ سلامتی ما مفید است. این ماده چندین کاربرد عملی در زمینه پزشکی دارد. این ترکیب به عنوان عامل انعقادی در معالجه بریدگی ها و خراش های جزئی و همچنین دئودورانت (به دلیل خاصیت ضد باکتری بودن) استفاده می شود.

این ترکیب همچنین آنتی ژن های پروتئینی را در محلول جذب و رسوب می دهد. رسوب حاصله با تسهیل انتشار آهسته آنتی ژن از مخزن واکسن تشکیل شده در محل تلقیح، ایمنی زایی واکسن را بهبود می بخشد. علاوه بر این، محلول های حاوی 5 تا 10 درصد سولفات آلومینیوم در کاربردهای موضعی برای زخم ها در جلوگیری از ترشحات ناپایدار از سطح مخاط استفاده می شود. این ترکیب در صنعت داروسازی به عنوان مثال، در تهیه قطره گوش استات آلومینیوم استفاده می شود.

از زاج سفید برای اهداف مختلفی در صنایع غذایی استفاده می شود و در صورت استفاده مطابق با روش های صحیح تولید به طور کلی ایمن شناخته می شود. از آنجاییکه این ماده محلول در آب است عمدتا به عنوان غلیظ کننده و امولسیون کننده استفاده می شود. از آلوم همچنین می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

  • مینرالیزه و تصفیه آب برای نوشیدنی های غیر الکلی و آبجو
  • کنترل سطح pH موجود در چغندر، گوجه فرنگی و همچنین سایر سبزیجات
  • تصفیه آب چغندر قند
  • کنترل pH شراب و مشروبات الکلی
  • به عنوان عامل ورآورنده در مخلوط کیک (جوش شیرین)
  • برای غلیظ و دلمه کردن پنیر

از آنجا که زاج سفید بسیار اسیدی است، گاهی اوقات به خاک های بسیار قلیایی اضافه می شود تا pH گیاهان را متعادل کند. وقتی کود سولفات آلومینیوم با آب تماس پیدا می کند، هیدروکسید آلومینیوم و یک محلول اسید سولفوریک بسیار رقیق تشکیل می دهد که اسیدیته خاک را تغییر می دهد. باغبانانی که گل ادریس می کارند از این خاصیت برای تغییر رنگ گل (آبی یا صورتی) استفاده می کنند، زیرا این گیاه به PH خاک بسیار حساس است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>