اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لاجورد

ساکنان آتلانتیس و مصریان اولیه لاجورد را قوی ترین سنگ روانی و پر از رمز و راز می دانستند که اسرار آن را فقط عالی ترین کاهنان آن زمان می دانستند. چینی های باستان نیز معتقد بودند این سنگ دروازه های آسمانی را باز می کند و به آن سنگ آسمان می گفتند.

یونانیان و رومیان به این سنگ زیبا سنگ به دلیل قدرت شفابخشی احترام می گذاشتند. مایاها معتقد بودند که آزوریت از خود عرفانی الهام می گیرد و انتقال خرد و دانش از طریق اندیشه را تسهیل می کند. در قدیم بومیان آمریکا از این سنگ برای تماس با راهنمای هندی روحانی خود، احساس حضور و درک پیام استفاده می کردند.

آزوریت یک سنگ نرم است که به دلیل رنگ آبی "لاجورد" نامیده می شود. این ماده معدنی در قسمت های فوقانی سنگ معدن مس که توسط اکسیژن اکسیده شده به شکل توده ها، گره ها، بلورهای جدولی یا منشوری و گاهی با جلای شیشه ای یافت می شود. رنگ این پیگمان آبی از روشن تا آبی عمیق تا سایه های نیلی متغیر است. از این رنگدانه برای ایجاد رنگ آبی در رنگ و پارچه استفاده می شود.

لاجورد یا آزوریت یک ماده معدنی ثانویه است که معمولاً وقتی آب های پر از دی اکسید کربن به سطح زمین می آیند و با سنگ معدن های مس زیر سطح واکنش می دهند، تشکیل می شود. اسید کربنیک این آب ها مقدار کمی از مس را از سنگ معدن حل می کند.

مس محلول با آب حمل می شود تا زمانی که به یک محیط ژئوشیمیایی جدید برسد. این محیط جدید می تواند مکانی باشد که در آن شیمی آب تغییر کند یا تغییر دما یا تبخیر در آنجا اتفاق می افتد. اگر شرایط مناسب باشد، ممکن است ماده معدنی آزوریت یا لاجورد تشکیل شود. اگر این شرایط برای مدت طولانی ادامه یابد، ممکن است تجمع قابل توجهی آزوریت ایجاد شود که در بسیاری از نقاط جهان رخ داده است.

بارش آزوریت در فضاهای منافذ، شکستگی ها و حفره های سنگ های زیر سطح رخ می دهد. آزوریت حاصل معمولاً عظیم یا گره ای است. در شرایط نادر، آزوریت به صورت رشد استالاکتیتی و بوتریوئیدی یافت می شود. بلورهای مونوکلینیک خوش فرم به ندرت یافت می شوند. این موارد تنها در صورت بروز آزوریت در شکستگی یا حفره بدون محدودیت رخ می دهد و در اثر تبلور یا حرکات سنگی بعدی مختل نمی شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>