اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لاجورد

لاجورد با خلوص بالا به خوبی به صورت پودر خرد و آماده استفاده به عنوان رنگدانه می شود. هزاران سال است که از لاجورد به عنوان رنگدانه استفاده می شود. امروزه از رنگدانه های مصنوعی بیشتر از رنگدانه های طبیعی استفاده می شود چون از نظر هزینه کمتر و از نظر خصوصیات استاندارد هستند.

لاجورد یا آزوریت آسیاب شده از اوایل مصر باستان به عنوان رنگدانه در تولید رنگ آبی استفاده می شد. با گذشت زمان، استفاده از آن بسیار رایج شد. در دوران قرون وسطی و رنسانس مهم ترین رنگدانه آبی مورد استفاده در اروپا بود. بیشتر آزوریت مورد استفاده برای ساخت این رنگدانه در فرانسه استخراج شده است.

ساخت رنگدانه از آزوریت بسیار هزینه بر بوده است. در قرون وسطی استخراج آن دشوار و حمل و نقل و سنگ زنی و پردازش آن کند و دشوار بود. رنگدانه آزوریت به تدریج جایگزین شد و این امر از قرن 18 آغاز شد، زمانی که رنگدانه های ساخته شده توسط بشر مانند "آبی پروسی" و "وردای آبی" اختراع شد. این رنگدانه های مصنوعی محصولات استاندارد با خصوصیات یکنواخت هستند که باعث می شود استفاده از آنها قابل پیش بینی باشد و تولید آنها هزینه کمتری دارد.

بسیاری از نقاشی های انجام شده در قرون وسطی، قبل از اینکه آزوریت با آبی پروسی جایگزین شود، از بین رفتن رنگ آبی را نشان می دهد. با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض جو و نور، آزوریت به آرامی در معرض مالاکیت قرار می گیرد. اکنون بیشتر رنگدانه های آزوریت آبی مورد استفاده در قرون وسطی نشانه های واضح مالاکیت سبز به عنوان یک محصول هوازدگی را نشان می دهد.

این دلیل دیگری است که اکنون از رنگدانه های ساخته شده توسط بشر به جای آزوریت استفاده می شود. رنگدانه ها و رنگ های لاجوردی یا آزوریتی هنوز هم در دسترس هستند و یافتن آنها آسان است. اما آنها عمدتا توسط نقاشان استفاده می شود که می خواهند از روش های تاریخی در کار خود استفاده کنند.

لاجورد برای دوست داران سنگ های تزئینی و قیمتی بسیار محبوب است. آنها بلورهای منوکلینیکی آبی عمیق، گره ای با ساختارهای جالب را به نمایش می گذارند. قیمت پودر لاجورد بسته به کیفیت و اندازه آنها می توانند صدها، هزار یا ده ها هزار دلار به فروش برسند.

البته بی ثباتی آزوریت یک مشکل برای این افراد است چون اگر در معرض گرما یا رطوبت زیاد قرار بگیرند، سطح نمونه ها دچار هوازدگی می شود. نمونه های با ارزش معمولا در کشوهای بسته که در آن گردش هوا محدود، تاریک و دمای خنک و پایدار وجود دارد، ذخیره می شوند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>