اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شیمی

لخته سازی یک عملکرد مهم است که برای انجام کارآمد و با صرف هزینه، نیاز به توسعه و بهینه سازی دارد. خواه هدف لخته شدن قطعات سلولی، ذرات معلق، الیاف و مواد پرکننده یا فلزات گرانبها باشد، مراحل ایجاد فرآیند لخته سازی کارآمد بسیار مشابه هم هستند.

برای لخته سازی به هم زدن ملایم نیاز است. از آنجا که انواع مختلف فلاک ها دارای قدرت های مختلفی هستند، درک اهمیت تعداد دور در دقیقه همزن برای یک سیستم فلاک خاص بسیار مهم است. هم زدن سریع باعث شکستگی بسیاری از لخته ها می شود و تعداد فلاک های شکسته تقریباً به همان میزان قبل از لخته شدن می رسد. هم زدن آهسته اکثر لخته ها را سالم نگه می دارد و می توان آنها را به صورت سالم و کامل جداسازی کرد.

شکستن لخته ها هدف لخته سازی را از بین می برد، زمان فیلتراسیون را افزایش می دهد که باید از آن اجتناب شود. نرخ فیلتراسیون و آبگیری کیک در نقطه لخته شدن بهترین سرعت را دارد و هرگونه انحراف از آن نقطه بر عملکرد، کیفیت محصول و هزینه های تولید تأثیر منفی می گذارد.

در صنایع مختلف، فرآیند لخته سازی به صورت دسته ای یا مداوم با همزن پویا یا استاتیک اجرا می شوند. یکی از پارامترهای کلیدی این فرآیند در هر دو حالت، زمان اقامت منطقه مخلوط (MZRT)است. نقطه لخته سازی مطلوب 1:38 دقیقه پس از تزریق مواد لخته ساز می باشد.

شرکت های شیمیایی به طور مداوم با بهبود عملکرد لخته سازی، لخته سازهای جدید و ابتکاری زیادی را تولید می کنند. با این حال، هر فلوکولانتی که مدتهاست تولید شده و یا به تازگی توسعه یافته است، برای هر سیستم ذره ای مناسب نیست. بنابراین لازم است عملکرد آن را با هر سیستم خاص از طریق غربالگری آزمایش و تأیید کنید. شکل زیر نشان می دهد که:

  • فلوکولانت A عملکرد لخته سازی ضعیفی را از خود نشان می دهد و به سختی قادر به کاهش مقدار ذرات کوچک در سیستم است.
  • فلوکولانت B مقدار قابل توجهی از ذرات کوچک را لخته می کند. با این حال، سرعت لخته سازی کند است و سرعت شکستگی لخته بزرگ تر از نقطه لخته سازی مطلوب است.
  • فقط فلوکولانت C عملکرد کلی خوبی را با سرعت لخته سازی سریع، جمع آوری تقریباً کامل فلاک ها و یک ثبات شیب دار چشمگیر فراتر از نقطه لخته سازی مطلوب از خود نشان می دهد.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>