اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو

به صورت کلی، «اقتصاد خرد» (Microeconomics) به مطالعه تصمیمات اخذ شده توسط مصرف کنندگان و شرکت های فردی، عوامل تأثیرگذار بر این تصمیم گیری ها و تأثیر این تصمیمات بر سایر عوامل می پردازد. نظریه اقتصاد خرد، ترکیب یا تخصیص تولید کل را توضیح می دهد. همان طور که می دانید، اقتصاد علم بررسی چگونگی تخصیص دادن منابع کمیاب است. علم اقتصاد خرد، این تخصیص دادن را در سطح فردی، خرد یا میکرو، بررسی می کند. به زبان ساده، اقتصاد خرد به مطالعه تصمیم ها و رفتار مصرف کنندگان و شرکت ها (تولیدکنندگان) می پردازد و همچنین تخصیص منابع را بررسی می کند زیرا افراد با حجم محدودی از زمان و پول مواجه هستند.

با مطالعه اقتصاد خرد، در می یابیم که چگونه این تصمیمات و رفتارها بر عرضه و تقاضای کالاها و خدمات و در نهایت، قیمت های پرداختی به وسیله ما تأثیر می گذارند. این قیمت ها، مقدار کالاهای عرضه شده توسط شرکت ها و مقدار کالاهای تقاضا شده توسط مصرف کنندگان را تعیین می کنند.

همچنین، اقتصاد خرد به بررسی مسائلی مانند نحوه تصمیم گیری خانواده ها درباره کالایی که می خواهند خریداری کنند و مبلغی که می خواهند پس انداز کنند، می پردازد. اقتصاد خرد نباید با اقتصاد کلان - مطالعه موارد اقتصادی در سطح کلان - که به بررسی رشد، تورم و بیکاری می پردازد، اشتباه گرفته شود.

تعریف اقتصاد خرد چیست؟
شاخه ای از اقتصاد که رفتار بازار و مصرف کننده ها و شرکت های را تحلیل می نماید تا فرآیند تصمیم گیری شان را شناسایی کند، اقتصاد خرد گفته می شود. این مفهوم با تعامل بین خریداران و فروشندگان شخصی و عواملی که بر انتخاب های آن ها اثر دارند، سروکار دارد. به طور خاص، اقتصاد خرد بر الگوهای عرضه و تقاضا و تعیین قیمت و میزان کالاهای خروجی در بازارهای کوچک تمرکز دارد (مثل صنعت قهوه).

زمینه اقتصاد به دو حوزه متفاوت تقسیم شده است: اقتصاد خرد و اقتصاد کلان.
اقتصاد خرد به تصویر کوچک تری نگاه می کند و بر نظریه های پایه ای تری از عرضه و تقاضا و نحوه تصمیم گیری در میزان تولید و قیمت گذاری تمرکز دارد. افرادی که علاقه ای به شروع کسب وکار خود دارند یا می خواهند منطق پشت قیمت گذاری محصولات و خدمات خاص را دریابند، به این رشته نیاز دارند.

اقتصاد کلان، از طرف دیگر، به تصویر بزرگ (به همین دلیل کلان) نگاه می کند و بر اقتصاد ملی به عنوان یک کل تمرکز داشته و درک پایه ای از اینکه در دنیای تجارت چگونه همه با هم کار می کنند ارائه می نماید. به طور مثال، افرادی که این شاخه از اقتصاد را مطالعه می کنند قادر خواهند بود تا اعداد و ارقام جدیدترین تولید ناخالص داخلی را تفسیر کرده یا توضیح دهند که چرا نرخ 6 درصدی بیکاری ضرورتاً چیز بدی نیست. به همین خاطر، از یک منظر کلی از اینکه اقتصاد چگونه کار می کند، شما نیاز خواهید داشت تا درکی از اقتصاد در دو بخش خرد و کلان داشته باشید.

معادل انگلیسی اقتصاد خرد عبارت است از:
Microeconomics

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>