اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

دبیرکل اکو با اشاره به سرمایه گذاری گسترده کشورهای عضو این سازمان همکاری اقتصادی منطقه ای برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل گفت: تلاش ها باید برای رفع موانع گمرکی و ترانزیتی ادامه داشته باشد.

لزوم تلاش کشورهای اکو برای رفع موانع گمرکی و ترانزیتی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، هادی سلیمان پور در مراسم پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 40 سال است که کشورهای عضو اکو سرمایه گذاری های گسترده ای در زمینه گسترش زیرساخت های مختلف حمل و نقلی در منطقه داشته اند؛ اما تلاش ها برای رفع موانع گوناگون مانند گمرک و سایر مواردی که سرعت ترانزیت را می گیرد باید ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه حمل و نقل دریایی از موارد کلیدی در توسعه اقتصادی کشورهای اکو قلمداد می شود افزود: اتصال بنادر به کشورهای محصور در خشکی جهت انتقال حجم بالای کالاها از اولویت های سازمان همکاری های اقتصادی اکو است.

سلیمان پور با تأکید بر رفع موانع بزرگ و جهانی از طریق همکاری های نزدیک بین اعضای اکو خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، تخمین زده می شود که تا سال 2025 میلادی حدود 80 درصد از شهروندان و ساکنان کشورهای عضو اکو به خطوط ترانزیتی و ارتباطی نظیر ریلی و جاده ای دسترسی داشته باشند.

به گفته دبیرکل اکو در حال حاضر بنادر و سواحل خزر وضعیت بسیار مناسبی دارد. بنابراین نیاز اتصال بنادر سواحل خزر به آب های آزاد بیش از گذشته احساس می‌شود و می تواند بر رونق اقتصادی منطقه تأثیرگذار باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: هدف اصلی پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو، گسترش همکاری بین کشورهای عضو در زمینه دریانوردی و ارتباط و اتصال کشورهای محصور در خشکی به دریا از طریق کشورهای ساحلی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>