اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو

سرمایه

افق زمانی در سرمایه گذاری چارچوب زمانی شماست تا به اهداف مالی مشخصتان برسید. هدف شما می تواند بلندمدت، مثل بازنشستگی در 30-40 سال آینده، یا کوتاه مدت، همچون پرداخت قسط خودرو تا سال بعد، یا چیزی بین این دو باشد.اندازه هدف مالی شما معمولاً طول مدت زمان افق زمانی در سرمایه گذاری تان را مشخص خواهد کرد، چون اهداف بزرگ تر و گران بهاتر به زمان بیشتری نسبت به اهداف روزانه نیاز دارند.

افق زمانی در سرمایه گذاری عامل کلیدی برای تصمیم گیری در مورد استراتژی سرمایه گذاری تان است. مدت زمانی که شما باید سرمایه گذاری کنید مشخص خواهد کرد که چه مقدار ریسک می توانید بپذیرید و بر تصمیمات تخصیص دارایی ها و منابع شما نیز تأثیر خواهد گذاشت.به طورکلی، هرچه رسیدن به یک هدف مالی زمان بیشتری ببرد، احتمالا شما ریسک بیشتری را باید هم بپذیرید.

ایده اصلی این است که دارایی هایی که از ریسک بیشتری برخوردارند ممکن است سودهای بالاتری داشته باشند. از طرفی زیآن های احتمالی نیز در طول یک بازه زمانی طولانی تر جبران خواهند شد. هرچه این مدت زمان کوتاه تر باشد، ممکن است ریسک کمتری را بپذیرید. البته هیچ گاه ریسکی بیشتر ازآنچه می توانید نپذیرید، مفهومی که از آن با عنوان تحمل ریسک یا ریسک پذیری یاد می شود. درنهایت افق زمانی در سرمایه گذاری شما تعیین خواهد کرد که برای چه مدت می توانید از قدرت ترکیب پول به نفع خود استفاده کنید.

در هنگام تعیین اهداف سعی کنید واقع گرا باشید و تاریخ هایی را تعیین کنید که بتوانید به آن ها برسید. اگر بتوانید تنها 500 هزار تومان ماهانه پس انداز کنید، احتمالاً برای خرید ماشینی 200 میلیون تومانی به صورت قسطی و طی دو سال پول کافی نخواهید داشت.ولی اگر بتوانید این مقدار پس انداز را به 1 میلیون تومان برسانید و آن را به صورت ماهانه سرمایه گذاری کنید، قضیه فرق می کند.

شما می توانید اهداف کوتاه مدت را شناسایی کرده و درهمان زمان برای آن سرمایه گذاری کنید. یک روش خوب این است که 50% از پس انداز ماهیانه خود را به سرمایه گذاری در اهداف بلندمدت، 30% به اهداف کوتاه تر و 20% باقی مانده را به پس انداز برای روز مبادا تا زمانی که به حد کافی برسد، اختصاص دهید.

از افق زمانی اهدافتان برای تعیین برنامه تخصیص دارایی های خود بهره ببرید. برای اهداف 10 ساله و بالاتر، ممکن است استفاده از دارایی های پر ریسک تر برای سرمایه گذاری های خود را در نظر بگیرید.برای اهداف 3 تا 10 ساله، یک روش متعادل تر نسبت به ریسک ممکن است تضمین شده باشد؛ و برای اهداف کمتر از 3 سال، مخلوطی از یک تخصیص دارایی محافظه کارانه ممکن است بهترین انتخاب باشد.توجه داشته باشید که از هر استراتژی تخصیص دارایی که استفاده می کنید، باید بیشترین بازده ممکن را به دست آورید تا بهترین نتیجه را در پایان افق زمانی موردنظر به دست آورید.

افق زمانی سرمایه گذاری کوتاه مدت (کمتر از یک سال)

به وضوح قابل درک است که خواسته های افراد برای کسب سود با یکدیگر متفاوت است. آنچه که یک جوان از سرمایه گذاری خود انتظار دارد با انتظارات یک شخص میانسال متفاوت است و این تفاوت ها عامل تغییر اندازه اهداف و زمان تحقق شان است.همچنین میزان سرمایه مورد نظر نیز در تعیین بزرگی و کوچکی اهداف تأثیر گذار است.

سود اختصاص یافته به سرمایه ای بزرگ در مقابل سود سرمایه ای کوچک در یک بازه زمانی مساوی کاملا متفاوت است که توجه به این موضوع نیز امری اجتناب ناپذیر است.با این حساب، اهداف کوچک را می توان با میزان سرمایه ای معقول و در افق زمانی کوتاه تری به دست آورد. مواردی چون مخارج عادی زندگی و تحصی و برخی خریدهای کوچک مانند تجهیزات دیجیتال و یا کالای الکترونیکی.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>