اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو


سرمایه


انواع سرمایه گذاری بدون ریسک - سپرده های بانکی

سپرده های بانکی یکی از رایج ترین و شناخته شده ترین روش های سرمایه گذاری بدون ریسک در کشور ما هستند.در عمل اما سپرده گذاری در بانک سرمایه گذاری به حساب نمی آید و همانطور که از اسمش هم پیداست، سپرده گذاری است.

در واقع شما با سپرده گذاری در بانک سرمایه خود را پس انداز کرده اید نه سرمایه گذاری. در شرایطی که تورم در حد پایینی باشد یا دیگر سرمایه گذاری ها با ریسک بالایی همراه باشند این گزینه هم می تواند منطقی باشد ولی مزیت های سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری، این صندوق ها را نسبت به بانک جذاب تر کرده است.

انواع سرمایه گذاری بدون ریسک - بیمه عمر

بیمه عمر نیز به غلط در باور برخی افراد نوعی سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود. بیمه عمر نیز پس انداز است و به هیچ وجه نمی توان آن را سرمایه گذاری به شمار آورد.بهترین گزینه برای کاهش ریسک سرمایه گذاری، صندوق های سرمایه گذاری هستند.

سرمایه گذاری با سود ثابت (Fixed- Income Investment) چیست؟

هرگونه سرمایه گذاری در نوعی از اوراق بهادار که تا سررسید نهایی سود ثابت پرداخت کند، مانند اوراق قرضه دولتی، اوراق قرضه شهرداری ها، سهام ممتاز و مستمری ثابتی که شرکت های بیمه به بیمه گذاران پرداخت می کنند، سرمایه گذاری با سود ثابت نامیده می شود.

معمولا برای افراد با سرمایه کم و یا خیلی زیاد، روش شناخته شده برای سرمایه گذاری کم ریسک، سپرده بانکی یا اوراق مشارکت است.شاید به نظر سود این نوع سرمایه گذاری چنان بالا نباشد، اما در اکثر مواقع برای پول های کم یا خیلی زیاد می تواند یک گزینه باشد.

انواع سرمایه گذاری بدون ریسک - اوراق مشارکت

اوراق مشارکت، اوراق بهادار با نام یا بی نامی با سود ثابت هستند که به واسطه قانون یا مجوز بانک مرکزی به قیمت اسمی مشخص برای مدت معین و برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز دولتی و غیردولتی منتشر می شود و به سرمایه گذارانی که قصد مشارکت در اجرای طرح های یاد شده را دارند از طریق عرضه عمومی واگذار می گردد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>