اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: هم اکنون ذخیره استراتژیک کشور در بیشتر کالاهای اساسی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و به مردم در این زمینه اطمینان کامل می‌دهیم. بر همین اساس، واردات کالاهای اساسی در مقابل صادرات، بدون تعرفه گمرکی برای همه صادرکنندگان آزاد شده است.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان در نشست مشترک با مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی این منطقه اظهار کرد: مأموریت ملی مناطق آزاد، نقش آفرینی در تولید، پردازش صادرات به بازارهای بین‌المللی و تنظیم بازارهای داخلی است.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد ارس نیز با پتانسیل‌های بالای خود می‌تواند ابتکار عمل را در دوران تحریم در دست بگیرد.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: در ماه‌های گذشته تلاش کردیم ابهامات در زمینه قوانین اقتصادی مناطق آزاد، برطرف شود و برای نمونه در مورد ثبت سفارش و گروه بندی کالایی، بخشی از نگرانی‌های فعالان اقتصادی برطرف شده است.

وی در پاسخ به مشکلات مطرح شده در این نشست، عنوان کرد: به محض بازگشت به تهران این موضوعات را به صورت فوری با وزیر امور اقتصادی و دارایی و مسئولان گمرک بررسی خواهیم کرد تا فعالان تجاری مناطق آزاد در آستانه نوروز با مشکلات زیادی روبه‌رو نشوند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: تمام پیشنهادهای سازمان منطقه آزاد ارس و مشکلاتی که توسط فعالان اقتصادی و صنعتی ارس در جلسه امروز مطرح شد را به طور دقیق بررسی خواهیم کرد و تمام فعالان این منطقه، مشکلات خود را در ستاد تسهیل استان نیز مطرح کنند تا ظرف یک هفته توسط استاندار آذربایجان شرقی در دولت مطرح و تلاش‌هایی برای مشکلات صورت گیرد.

نهاوندیان افزود: هم اکنون برخی از حوزه های تولیدی و صادراتی منطقه آزاد ارس، وضعیت مناسبی دارند و برای نمونه در حوزه نساجی شاهد بهبود وضعیت تولیدکننده‌ها هستیم.

وی ضمن تقدیر از مثبت شدن تراز تجاری منطقه آزاد ارس برای دومین سال پیاپی، تأکید کرد: مناطق آزاد کشور در فرصت جدید صادراتی، به ارتقای صادرات و حتی به جهش صادراتی کشور کمک کنند. بر اساس آمار در وضعیت موجود، صادرات ایران رشد بالایی داشته است و تراز تجاری کشور همانند تراز تجاری ارس مثبت است.

نهاوندیان افزود: منطقه آزاد ارس با تصویری که در ذهن داشتم متفاوت بود و شرایط بسیار بهتری نسبت به آنچه متصور بودم، داشت.

وی تصریح کرد: مناطق آزاد در مقابله با تحریم های غیرقانونی کشور تأثیرگذار هستند و هر یک از مناطق آزاد باید در بخش‌های خاصی با این تحریم‌ها مقابله کنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود، گفت: اقتصاد ایران در یک سال گذشته دچار یک تکانه شدید و کم سابقه شد ولی باید به کمک هم سرعت خروج از این چالش را بیشتر کنیم.

نهاوندیان افزود: افزایش قیمت ارز به صورت ناگهانی باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه اقتصادی به دلیل غیر قابل پیش‌بینی بودن این تکانه، دچار چالش می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاش هایی در آغاز این تکانه توسط دولت انجام گرفته و قصد داشتیم این پدیده را کنترل کنیم. اما موفقت دولت باید بیشتر مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

نهاوندیان با اشاره به نگرانی‌های موجود در زمینه تأمین مواد اولیه و کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: هم اکنون ذخیره استراتژیک کشور در بیشتر کالاهای اساسی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و باید به مردم در این زمینه اطمینان کامل بدهیم. بر همین اساس، واردات کالاهای اساسی در مقابل صادرات، بدون تعرفه گمرکی برای همه صادرکننده‌ها آزاد شده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در دومین روز سفر خود به آذربایجان شرقی، علاوه بر حضور در منطقه آزاد ارس و بازدید از گمرک جلفا و نوروز، برای بررسی مشکلات و موانع تولید و تجارت ارس پای صحبت فعالان اقتصادی منطقه نشست.

در این نشست مشترک، استاندار آذربایجان شرقی، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری و اعضای هیأت مدیره سازمان و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس، فرماندار شهرستان جلفا و سایر مسئولین منطقه آزاد ارس نیز حضور داشتند.

بازدید از واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس به ویژه تارلا امین، بزرگ ترین واحد گلخانه‌ای کشور و کارخانه در حال تکمیل پاناچوب ارس تولیدکننده ام‌دی‌اف و روکش ام‌دی‌اف بخش دیگری از سفر معاون اقتصادی رئیس جمهور به این منطقه بود.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>