اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

پاناما به دلیل قوانین سهل گیرانه ای که در مورد ثبت پرچم سایر کشورها دارد اغلب این کار را انجام می دهد اما هم اکنون تحت فشار دولت امریکا مجوز ثبت پرچم برای بیش از 60 کشتی که با ایران در ارتباط اند را لغو کرده است.

اداره دریانوردی پاناما(AMP) حدود یک هفته پیش، در همکاری با تحریم های آمریکا علیه ایران، 60 کشتی مرتبط با ایران را از حق برافراشتن پرچم پاناما محروم کرد.

پاناما مجوز ثبت پرچم کشتی های مرتبط با ایران را لغو کرد

به گزارش تین نیوز، یک کارشناس حمل ونقل دریایی در گفت وگو با شیپنا در این باره گفت: پاناما به دلیل قوانین سهل گیرانه ای که در مورد ثبت پرچم سایر کشورها دارد اغلب این کار را انجام می دهد اما هم اکنون تحت فشار دولت امریکا مجوز ثبت پرچم برای بیش از 60 کشتی که با ایران در ارتباطند را لغو کرده است.

غلامحسین امیری اضافه کرد: این مساله از اساس هم به نپذیرفتن قوانین مبارزه با پولشویی توسط کشور ما برمی گردد؛ چراکه طبق دستوری که رییس جمهور پاناما به اداره دریانوردی این کشور داده است ثبت پرچم پاناما از کشتی های مرتبط با تامین مالی تروریسم دیگر مجوز قانونی ندارد.

امیری اضافه کرد: در این شرایط، این که این کار چقدر برای دولت پاناما درآمد ایجاد کرده است بماند اما پاناما به همراه چند کشور دیگر مثل قبرس و مالت و... همیشه به دنبال فعال بودن در مبحث مارکتینگ حمل ونقل دریایی و به دلیل برخی از قوانین سخت گیرانه دریایی در سایر کشورها، در ثبت پرچم فعالیت داشته‌اند.

امیری پیامد این اتفاق را برای ایران، سخت تر شدن حمل ونقل کالا از طریق دریا عنوان کرد و افزود: به هر ترتیب لازم است که دولت ایران هرچه سریع تر تصمیمی درباره این موضوع بگیرد وگرنه اقتصاد نیمه جان صنعت دریایی روز به روز با فشار تحریم های بین المللی و هم چنین فشار دستورالعمل های داخلی ضعیف خواهد شد.

گفتنی است که بیش از 8 هزار کشتی در سراسر جهان تحت پرچم پاناما فعالیت می کنند و ثبت پرچم به وسیله پاناما هزینه های کمتر و در نتیجه توجیه اقتصادی بیشتری برای مالکان و اداره کنندگان کشتی ها و نفتکش ها دارد.

طبق گزارش خبرنگار شیپنا، کشورهای توولو، تانزانیا، مالت، تانزانیا، زنگبار از جمله کشورهایی هستند که به دلیل فشارهای امریکا، درصدد هستند که اجازه ثبت پرچم های خود را به کشتی ها و نفتکش های ایرانی ندهند.

منبع: تین نیوز

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>