اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

سرپرست شرکت راه آهن گفت: ارتباط بیشتر با شرکت های ریلی بخش خصوصی از اولویت های راه آهن در سال آینده است.

مدیریت هزینه و بهره وری در راه آهن

به گزارش تین نیوز و به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در اولین نشست خود با مدیران شرکت های حمل و نقل ریلی بیان کرد: فعالیت های راه آهن در کشور شامل فعالیت های این شرکت و بخش خصوصی ریلی است، تفکیکی میان راه آهن و بخش غیر دولتی ریلی وجود ندارد و باید رابطه بخش دولتی و غیر دولتی راه آهن، باز تعریف شود.

وی با یادآوری اجرای سیاست های اصل 44 در راه آهن، اضافه کرد: فقط واگذاری یک بنگاه و مجموعه به بخش خصوصی، موجب خصوصی سازی و تجاری سازی نمی شود، بلکه باید روابط دو بخش دولتی و غیر دولتی در راه آهن با نگاه به تامین منافع ملی نزدیک تر شود.

رسولی با بیان این که ارتباط و گفت و گو با شرکت های ریلی بخش خصوصی از مهم ترین اولویت های راه آهن است، اظهار داشت: هر چه ارتباطات راه آهن و بخش خصوصی بیشتر باشد، نکات بیشتری مورد توجه قرار گرفته و دیدگاه های دو طرف بیشتر به یکدیگر نزدیک و در دستور کار راه آهن قرار می گیرد.

مدیریت هزینه و بهره وری در سال آینده

سرپرست شرکت راه آهن در تشریح برنامه سال آینده این شرکت گفت: مدیریت هزینه و بهره وری از مهم ترین اقدامات راه آهن در سال پیش رو است؛ در مسئولیت جدید خود حتماً به وعده های خود، عمل می کنم.

وی افزود: مهم ترین مسئولیت راه آهن استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت بخش غیر دولتی و کم کردن اقداماتی است که راه آهن را از وظیفه اصلی خود باز می دارد.

وی با بیان اینکه توجه، اعتماد و تکریم بخش غیر دولتی در شکل ظاهر و دیدگاه ها و تصمیم گیری ها در دستور کار راه آهن قرار دارد، گفت: در جلسات مهم تصمیم گیری درباره بخش غیر دولتی، کرسی بخش غیر دولتی، فعال و نماینده این بخش حضور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تصمیمات درباره بخش غیر دولتی بایستی با تصمیمات کارشناسی، متقن و مبتنی بر اصول باشد افزود: با هم فکری شرکت های خصوصی می‌توانیم بهره وری خود را بیش از پیش ارتقا دهیم.

رسولی با ابراز امیدواری به ظرفیت های نیروی انسانی راه آهن، اضافه کرد: نگاه من استفاده از ظرفیت های داخلی راه آهن است و از محل ارتقای بهره وری می‌توانیم به پیشرفت های بزرگ تری دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه در توصیف اقتصاد مقاومتی در یک کلمه «راه آهن» بهترین گزینه است، تصریح کرد: با توجه به شناختی که از منابع کشور و ظرفیت های قانونی آن دارم، معتقدم که کشور ایران از فرصت ها و منابع سرشار خدادادی و انسانی برخوردار است، بنابراین منطقی به نظر نمی رسد که با یک شوک سیاسی کوچک دچار مشکل شویم.

توسعه اقتصاد ملی پاسخ لفاظی های دشمنان

رسولی با اشاره به اینکه پاسخ لفاظی های دشمنان، پیشرفت های اقتصادی و عملی ما است، گفت: اگر چه راه آهن و شرکت های ریلی بنگاه هایی تجاری هستند و مخارج و مصارفی را دارند اما رسالت و افق بلند مدت آنها توسعه اقتصاد ملی است.

وی از تشکیل دفتری برای بخش خصوصی در راه آهن خبر داد و افزود: به منظور افزایش همکاری ها با بخش خصوصی در تصمیم گیری ها و بازنگری ها، علاوه بر ارتباط مستمر یک هفته در میان جلساتی برگزار خواهد شد تا از تجارب خوبی که در این بخش وجود دارد استفاده کنیم.

وی از بخش خصوصی به خاطر ارائه خدمات خوب همزمان با تحمل شرایط سخت اقتصادی تشکر و تأکید کرد: بخش خصوصی باوجود همه سختی ها اجازه نداد تا چرخ صنعت ریلی از حرکت باز ایستد و در این زمینه گزارش های بسیاری خوبی داشتیم و شاهد رشد در برخی از بخش ها بودیم.

رسولی با تأکید بر اینکه در شرایط سخت می توان اتفاقات بهتری را رقم زد، گفت: اگر دست در دست هم دهیم سال آینده، سال سختی نخواهد بود.

منبع: تین نیوز

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>