اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

معاون سازمان تأمین اجتماعی گفت: با وجود بدهکاری بیش از 3 هزار میلیاردی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به تامین اجتماعی، حقوق رانندگان کامیون‌دار بازنشسته را افزایش دادیم.

محمدحسن زدا معاون سازمان تأمین اجتماعی در برنامه 18:30 شبکه خبر گفت در حالت کلی و از دید سازمان تأمین اجتماعی رانندگان دو گروه هستند:

گروه اول رانندگان:
رانندگانی که در شرکت‌ها کار می‌کنند و تابع قانون کار هستند و مزایا و حقوق آن‌ها مشخص است و درنتیجه شامل قانون سخت و زیان آور هم هستند و در کل مشکل زیادی ندارند.

گروه دوم رانندگان:
رانندگانی هستند که برای خودشان کار می‌کنند و به اصطلاح خودمالک هستند، این گروه شامل قانون سخت و زیان آور نیستند و حتی از پوشش و حمایت قانون کار هم خارج هستند و از مزیت بیمه بیکاری و دستمزد ایام بیماری نیز بی‌بهره‌اند.

بازنشستگی رانندگان کامیون پس از 20 سال سابقه با حقوقی ناچیز
به طورکلی رانندگان باید در نظر داشته باشند که در قانون سخت و زیان‌آور بودن هم منفعت زیادی وجود ندارد و راننده را مجبور می‌کند که بعد از 20 سال کار بازنشسته شود و در خانه با حقوق 1٫200٫000 تومان زندگی بگذراند که زیاد به نفع رانندگان نیست و باید اصلاحاتی در این قانون انجام داد.

در چند سال اخیر بیشتر تلاش‌های مسئولین روی این موضوع متمرکز بود که خود مالک‌ها هم شامل قانون کار باشند اما این عمل از پایه دچار اشکال بود زیرا باید از همان ابتدا قانون جدیدی را تفسیر و تصویب می‌کردند که با این شغل متناسب باشد و اگر از همان زمان شروع می‌شد الان به نتیجه می‌رسیدیم.

وی همچنین ادامه داد که: در اوایل ماه رمضان کارگروهی برای حل مشکل حق بیمه رانندگان تشکیل شد و قرار است این کار و جلسات را با خود انجمن‌های صنفی پیش ببریم که هم زمان حق بیمه رانندگان و حقوق بازنشستگی را افزایش دهیم.

محمدحسن زدا

حق بیمه رانندگان افزایش پیدا می کند
معاون سازمان تأمین اجتماعی همچنین بیان داشت: ما مشکل یا مخالفتی با افزایش حقوق بازنشستگی نداریم اما باید توجه داشت که به همین نسبت مبلغ پرداختی حق بیمه رانندگان نیز افزایش پیدا می‌کند که همین دلیلی برای اعتراض و مخالفت برخی رانندگان است. رانندگان جوان‌تر مخالف افزایش پرداختی حق بیمه هستند اما رانندگانی که در شرف بازنشستگی هستند از افزایش حق بازنشستگی خود راضی هستند. درنتیجه این دو گروه باید در میان خود به توافق برسند تا بتوان تصمیم نهایی را گرفت.

در سال 89 در رابطه با افزایش حق بیمه توافق نامه‌ای بین سازمان تأمین اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها به امضا رسید که طبق آن سازمان متعهد است راننده‌ها را تحت پوشش خود قرار دهد به ترتیبی که 13٫5% حق بیمه را راننده و 13٫5% را سازمان تأمین کند.

در حال حاضر 950 هزار نفر از رانندگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند
درحالی که سهم کارفرمایی برای سازمان نمی‌آید و سازمان بیش از 3 هزار میلیارد تومان از هدفمندی یارانه‌ها طلب‎کار است و از طرفی هم اگر اعتراض کنیم با قوانینی مواجه هستیم که اگر بدون تأمین هزینه کار را انجام دهیم مقصر شناخته می‌شویم اما با همه این موارد، حقوق بازنشستگان را افزایش دادیم.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
حسن هنری :
۵۵ساله اجاره نشین همسر.خانه دارچراباید۷۶۸هزارتومان حق بیمه پرداخت کنم درصورتیکه سال ۱۳۷۴کارت داشتم بعداز عدم پرداخت حق بیمه توسط باربری ها کارنکردم مجددا سال ۱۳۹۸ کارت هوشمند گرفتم. چرااااا؟
پاسخ زینگ:
سلام. از افراد متخصص در این موضوع خواهشمند است پاسخ خود را درج نمایند (ثبت نام متخصصان)

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>