اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

وزیر راه و شهرسازی از توافق با دولت عراق برای اتصال بندر خرمشهر به بصره از طریق ریلی و همچنین لایروبی اروند رود خبر داد.

توافق با عراق برای اتصال ریلی بصره به خرمشهر و لایروبی اروند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه مراسم همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور و هیئت همراه به عراق و دیدار و مذاکرات دو جانبه گفت: یکی از مسائلی که در چند سال گذشته بین دو کشور توافق شده و در حال پیگیری بود و در مذاکرات اخیر نتیجه رو به جلو و مثبتی داشت که منجر به امضا و مبادله تفاهم نامه شد، سرمایه گذاری برای اتصال بندر خرمشهر به بصره از طریق ریل بود.

وی افزود: هم پل روی اروند رود و هم 32 کیلومتر خط آهن که از کنار اروند رود آغاز می شود و تا بصره امتداد می یابد، با سرمایه گذاری دو کشور ایجاد می شود. همچنین قرار شد بحث تملک اراضی بین اروند رود تا بصره هم، توسط دولت عراق به سرعت انجام شود.

اسلامی افزود: علاوه بر این توافق شد جزئیات سرمایه گذاری ظرف سه ماه آینده با طرف عراقی تفاهم شود تا کار ساخت این خط آهن با سرعت اجرایی شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره توافق دو کشور برای لایروبی اروند رود هم گفت: درباره این موضوع از پیش هم توافق کلی وجود داشت که بتوان با لایروبی این آبراهه، از ظرفیت بندری خرمشهر استفاده بیشتری کرد ضمن اینکه برای رسیدن کشتی های با ظرفیت ده هزار تن، باید این رودخانه تا عمق 6 و نیم متر لایروبی شود و اگر لایروبی بیشتری انجام شود، کشتی های با تناژ 20 هزار تن هم قادرند به بندر خرمشهر اعزام شوند که برای آغاز این کار، قرار شد کمیته های فنی دو کشور برای لایروبی اروند رود گفتگو و توافق کنند.

اسلامی در مورد افزایش قیمت 20 درصدی بلیت اتوبوس در ایام نوروز گفت: این موضوع از سال های قبل وجود داشته و جزو گرانفروشی و اجحاف به حقوق مسافران تلقی نمی شود چرا که این امر برای جبران بخشی از زیان رانندگان اتوبوس های بین شهری که همیشه در این ایام مجبور به تردد یک سر خالی هستند اجرا می شود.

وی افزود: این امر با هماهنگی اتحادیه ها و انجمن های صنفی رانندگان با دولت انجام می شود و امسال هم برای جبران این تردد یک سر خالی در ایام نوروز بلیت اتوبوس 20 درصد افزایش می یابد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین هرگونه افزایش قیمت بلیت هواپیما و قطار را رد کرد و گفت: بلیت قطارها و هواپیماها از پیش عرضه شده و هیچ افزایش قیمتی در این ایام در نرخ بلیت هواپیما و قطار وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>