اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

با فعالیت سامانه بارشی تازه، فردا در بسیاری از شهرها شاهد بارش باران، برف و تگرگ خواهیم بود. همچنین بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، بروز سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی در غرب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.

سیلاب

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می شود که با بارش پراکنده در نوار غربی کشور شروع به فعالیت می کند.

سامانه بارشی مذکور فردا اغلب مناطق کشور را در برمی گیرد و سبب بارش باران، رعد و برق وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات و بارش تگرگ در مناطق مستعد خواهد شد.

فردا شدت بارش ها در جنوب کردستان، استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، هرمزگان و جنوب کرمان خواهد بود.

در استان های جنوبی کشور فردا رگبار و رعد و برق سبب آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها می شود و در جاده های کوهستانی البرز و زاگرس بارش برف و لغزندگی جاده ها پیش بینی می شود.

سامانه مذکور روز دوشنبه در سواحل خزر شمال شرق و شرق و جنوب شرق کشور فعال است و در شرق مازندران گلستان و خراسان شمالی بارش ها شدت بیشتری دارد.

از روز یکشنبه تا روز دوشنبه کاهش دما بین 8 تا 12 درجه در استان های ساحلی خزر و سپس شمال شرق کشور رخ خواهد داد.

روز یکشنبه احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب و جنوب فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال و شرق هرمزگان، غرب کرمانشاه پیش بینی می شود؛ همچنین فردا بارش برف، لغزندگی جاده ها، کاهش دید و کندی تردد در جاده های برف گیر استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، زنجان، همدان و اردبیل پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه 97/12/26 تا قبل از ظهر کاهش موقتی دید و کیفیت هوا به واسطه نفوذ گرد و خاک از شمال عربستان، در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام پیش‌بینی می شود همچنین بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در استان های کردستان، زنجان، چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می شود.

فردا تا قبل از ظهر بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی، رخداد سیلاب، وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و رعد و برق در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب و غرب فارس، جنوب لرستان و بوشهر پیش بینی می شود.

فردا تا قبل از ظهر بارش باران، وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و رعد و برق در استان های ایلام، کرمانشاه، مرکزی، همدان، غرب اصفهان، غرب کرمان، غرب هرمزگان و یزد پیش بینی می شود.

بعدازظهر روز یکشنبه 97/12/26 وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا در شرق کرمان، غرب سیستان و بلوچستان، شرق یزد و خراسان جنوبی پیش بینی می شود.

بعدازظهر فردا همچنین بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در استان های اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی می شود.

فردا بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی، رخداد سیلاب، وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع تگرگ و رعد و برق درنیمه جنوبی استان کرمان، شمال هرمزگان، سمنان، کرمانشاه و ایلام، بارش باران و وزش باد شدید موقت در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و بارش باران، وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و رعد و برق در استان های خراسان جنوبی، شرق اصفهان، شرق یزد، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی می شود.

روز دوشنبه 97/12/27 بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

روز دوشنبه بارش شدید باران آبگرفتگی معابر عمومی، رخداد سیلاب و وزش باد شدید موقت در استان های گلستان و غرب مازندران پیش بینی می شود.

دوشنبه همچنین بارش باران، وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و رعد و برق در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی پیش بینی می شود از این رو به سازمان ها و ارگان های ذی ربط توصیه می شود.  تمهیدات لازم جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی به عمل آید و به مسافران توصیه می شود با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند.

روز دوشنبه همچنین احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی، بارش برف، لغزندگی جاده ها، کاهش دید و کندی تردد در جاده های برف گیر ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می‌شود.

از اواخر وقت روز یکشنبه شب و روز دوشنبه دریای خزر مواج و طوفانی خواهد بود؛ همچنین فردا خلیج فارس و تنگه هرمز و روز دوشنبه شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید رگبار و رعد و برق مواج و طوفانی خواهد بود.

اواخر وقت امروز در برخی از مناطق جنوب غرب و فردا در برخی مناطق جنوب غرب و نوار شرقی کشور به ویژه استان های سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

روز دوشنبه به علت شدت بارش در کشور افغانستان سطح آب رودخانه های منتهی به سیستان افزایش می‌یابد و آبگرفتگی و سیلاب در حاشیه این رودخانه ها پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری به تدریج ابری در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما و فردا در تهران 15 و 6 درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و یاسوج، همدان، شهرکرد، زنجان و اردبیل با کمینه دمای صفر درجه سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه 97) تا هجدهم اسفند ماه سال جاری 181.7 میلی متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 81.4 میلیمتر ثبت شد، بنابراین بارش سال جاری 123.2 درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 149.6 میلی متر ثبت شد که بارش سال جاری 21.3 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته بیست و چهارم سال زراعی متعلق به منطقه لاهیجان در استان گیلان به میزان 49 میلی متر بوده است.

میانگین گرم ترین منطقه راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان 27.3 درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان منشی 12.5 درجه سلسیوس بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>