اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بر طبق آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی، هر‌گونه خدمات خارج از ساعت اداری و خارج از اماکن گمرکی، هزینه‌ای دریافت می‌گردد که به آن دیماند گمرکی می‌گویند. بیشترین تعرفه دیماند مربوط به خروج کامیون از گمرک پس از وقت اداری است.

گمرک برای انجام خدمات خارج از ساعات اداری و یا خارج از اماکن گمرکی و یا برخی خدمات دیگر طبق ماده 4 آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی اقدام به اخذ هزینه برای انجام خدمات فوق‌العاده خود می‌کند که این هزینه‌ها با نام دیماند در گمرک شناخته می‌شوند.

بیشترین این هزینه موقع خروج کامیون‌ها از گمرک بعد از وقت اداری از صاحبان کالا اخذ می‌شود که با توجه به گمرک محل ترخیص کالا از 15 هزار تومان تا 20 هزار تومان برای هر کامیون متفاوت است.

دیماند در بنادر و انبارهای گمرک:
علاوه بر گمرک بنادر و شرکت انبارهای عمومی گمرک ایران نیز برای خدماتی که بعد از وقت اداری خود به صاحبان کالا ارائه می‌دهند اقدام به اخذ دیماند می‌کنند که البته در بنادر ایران به علت شبانه‌روزی شدن فعالیت بنادر یا دیماند اخذ نمی‌شود و یا بسیار هزینه جزئی در صورت حساب‌های صادره منظور می‌گردد. اما شرکت انبارهای عمومی گمرک ایران اقدام به اخذ دیماند می‌کند.
بنادر ایران چون به صورت 7*24 کار می‌کنند هزینه دیماند بسیار جزئی‌ای می‌گیرند.

دیماند

دیماند

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>