اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

انوانتر در لغت به معنی صورت برداری از کالا در انبار است که با نظارت مأموران گمرک انجام می گیرد که هر کاری که آنجا روی بسته ها انجام گردد را مامور صورت مجلس می کند و یک نسخه این صورت مجلس را به انبار می دهد.

صاحبان کالا یا نمایندگان قانونی (کارگزار رسمی گمرک) می توانند قبل از تسلیم اظهارنامه مربوطه گمرکی، از گمرک اجرائی تقاضا کنند که کالای خود را رویت و در صورت نیاز توزین و بررسی محتویات کالا را انجام دهند.

این اقدام طی تقاضای کتبی و با موافقت گمرک امکان پذیر خواهد بود. در زمان رویت بسته ها اگر خسارتی به کالا وارد شود گمرک متحمل خسارت نخواهد بود و در صورت بروز خسارت، از این خسارت وارده گمرکی تخفیف در سود حقوق بازر گانی قائل نخواهد شد.

در صورتیکه صاحب کالا بخواهد تغییراتی در بسته بندی و یا تغییر لفاف کالا و یا خشک کردن کالا انجام دهد باید مراتب را صراحتا به گمرک و زیر نظر مامورین گمرک انجام دهد و مامور مربوطه باید قبل از هر گونه تغیر مراتب را صورت جلسه و بازدید نمایند.

انوانتر به بازرگانان کمک می کند که در پروسه ترخیص کالا از گمرکات، نسبت به بازدید کالای وارداتی اقدام، و در صورت لزوم نسبت به تعیین تعرفه ای دقیق تر اقدام نمایند.

 انوانتر

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>