اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیشتر رانندگان تازه کار می‌خواهند تنها کامیون خود را روشن کرده و برانند. آنها مایل به آزادی عمل در جاده‌ها هستند و می خواهند به شرکت‌های حمل‌ونقلی خود ثابت کنند که می‌توانند کار خود را به بهترین وجه انجام دهند.

در رانندگی مخصوصا در رانندگی ماشین‌های سنگین یکی از کارهایی که قوی شدن در آن به زمان بیشتری نیاز دارد وارد شدن به آهستگی به موقعیتی مانند پارک کردن، بررسی آن محدوده و تصمیم‌گیری به موقع در مورد چرخش و حرکت ماشین، دنده عقب گرفتن و در نهایت پارک آن است. بعضی از راننده‌ها معمولا از نقشه‌های آنلاین برای شناسایی موقعیت شرکت‌ها، استراحت‌گاه‌ها و یا ترافیک استفاده می‌کنند. آن‌ها برای رسیدن، وارد شدن و پارک کردن برنامه‌ریزی می‌کنند. رانندگان باید سعی کنند که چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی به تعادل رسیده تا بتوانند در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، ایمن‌تر برانند و پول بیشتری در بیاورند.

چند توصیه که برای رانندگان تازه کار در این زمینه به هدف ارتقای شغلی و ایمن‌تر بودن ارائه شده است را در زیر بخوانید:

از به وجود آمدن خطرات احتمالی در توقفگاه‌ها جلوگیری کنید
محل توقف راننده‌ها می‌تواند یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها برای آن‌ها باشد خصوصا برای راننده‌ای که کم تجربه است و کار خود را به تازگی شروع کرده است. اطمینان حاصل کنید که به آهستگی حرکت کنید تا بتوانید خطرات احتمالی را پیش‌بینی کنید و مهم‌تر از آن جای پارک مناسبی برای خود پیدا کنید. بهتر است که رانندگان لیستی از استراحتگاه‌ها و توقفگاه‌ها داشته باشند که برای پارک کردن مناسب هستند. برای این منظور می‌توان از اپلیکیشن‌های مختلف راه استفاده کرد.

در صورت امکان یکی از سه یا چهار فضای باز را انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی وسیله را عقب یا جلو کنید، بنابراین ممکن است از تصادف با مکان یا فردی که در سر راه شما قرار دارد جلوگیری شود. همیشه از سمت راننده برای انجام این کار استفاده کنید. اگر دو فضای باز وجود دارد، حتما طوری پارک کنید تا نزدیک‌ترین کامیون در سمت راننده باشد. این احتمال برخورد با کامیون دیگر را در نقطه کور کم می‌کند.

به اطراف مکانی که انتخاب کرده اید نگاه کنید. آیا امکان دارد شخصی در پارکینگ عمود بر شما باشد که راه شما را مسدود کند؟ آیا فضای بازی وجود دارد که شما در آن بتوانید به جلو حرکت کنید به طوری که مجبور نباشید مکان نامناسبی را برای پارک کردن پیدا کنید؟در نظر گرفتن و رعایت کردن تمامی این جوانب می‌بایست از طرف رانندگان تازه کار صورت بگیرد تا بتوانند فضای امنی را برای حرکت و توقف خودروی خود فراهم کنند تا دچار سوانح مختلف در حین کار نشوند.

برنامه دقیق داشته باشد
عجله کردن بدون داشتن برنامه‌ای دقیق می‌تواند تمامی رویاهای یک راننده تازه کار را در مورد شغلش به هم بریزد. در ابتدای کار از عجله کردن بپرهیزید و نخواهید که حتما سر ساعت از خواب بلند شوید، دوش بگیرید و صبحانه بخورید و شروع به کار کنید. برنامه‌های شما آنطور که می‌خواهید به صورت دقیق به پیش نمی‌روند و شما نمی‌توانید همیشه بگویید که در ساعت مشخصی و بعد از طی مسافت مشخصی در کنار خانواده خود خواهید بود. حتی رانندگان محلی نیز ممکن است سر وقت کار خود را به اتمام نرسانند و بیشتر از یک کارمند تمام وقت کار می‌کنند

سرعت را همیشه پایین نگه دارید
احساس می‌کنید که نیاز دارید با سرعت برانید؟ فکر می‌کنید که باید زود به مقصد رسیده و بار بزنید؟ اکثر راننده‌های بی‌تجربه و تازه‌کار فکر می‌کنند که می‌توانند با طی نمودن هر چه با سرع‌تر مسیر به درآمد بیشتری دست پیدا کنند. این نگرانی وجود دارد که راننده‌ای که تازه کار است و تسلط کافی بر روی راه و شرایط جاده‌ها ندارد، نتواند به راحتی و با مدیریت بر روی وسیله نقلیه‌اش مسیرها را به سرعت و دقت طی کند.به یاد داشته باشید که حتی کامیون هایی هایی که توسط رانندگان با تجربه اداره می شوند ممکن است دچار سانحه شوند و باید تحت کنترل کافی از سوی راننده باشند. با تجربه نبودن در رانندگی و استفاده به موقع و سریع از دنده در سرعت‌های بالا می‌تواند ریسک تصادفات را افزایش دهد.

صبور بوده و بلند مدت فکر کنید
طول می‌کشد تا فردی مهارت‌های لازم، اعتماد به نفس و قدرت لازم در رانندگی را به منظور انجام صحیح آن به دست آورد. از این رو می‌بایست افراد همیشه به دنبال هدف خود بوده و خطرات احتمالی محیط اطراف خود را شناسایی کنند و به دنبال ساده‌ترین راه برای انجام کار خود باشند. و جزئیات اطراف از قبیل تاریخ، شرایط ترافیک، آب‌وهوا و نوع مسیر، دقت بیشتری داشته باشند. با صرف نمودن کمی زمان بیشتر می‌توان بر استرس غلبه نموده و تمرکز بیشتری برای یادگیری مهارت‌های لازم در رانندگی به منظور کنترل بیشتر وسیله نقلیه داشته باشند.افراد همچنین می‌بایست از گواهینامه رانندگی خود با خطر نکردن محافظت کنند تا به وسیله آن احترام و اعتماد لازم در حین کسب درآمد را به دست آورند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>